بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

تخصص گوش و حلق و بینی یکی از تخصص های پزشکی می باشد که بر روی درمان بیماری های ناحیه گوش، حلق و بینی تمرکز دارد.  این متخصصین هم در زمینه پزشکی و هم در زمینه جراحی آموزش می یابند. به متخصص گوش و حلق و بینی به صورت اختصاصی ENT نیز گفته می شود.

این تخصص پزشکی به قرن نوزدهم میلادی زمانی که پزشکان تشخیص دادند، سر و گردن از یک سیستم پیوسته تشکیل شده اند، باز می گردد. پزشکان تکنیک ها و ابزارهایی را برای معاینه و معالجه مشکلات سر و گردن تهیه و در نهایت یک تخصص جدید پزشکی را پایه گذاری کردند. این رشته پزشکی از قدیمی ترین شاخه های پزشکی در ایالت متحده آمریکا می باشد.

تخصص گوش و حلق و بینی از نظر سایر پزشکان، تخصص بسیار متفاوتی است. زیرا بسیاری از پروسه های جراحی این حوزه بر روی بافت های ظریف و پیچیده سر و گردن انجام می پذیرد.

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

متخصص گوش و حلق و بینی چه مواردی را درمان می کند؟

  • گوش

متخصص گوش و حلق و بینی به درمان پزشکی و جراحی از دست دادن شنوایی، عفونت گوش، اختلالات تعادل، صدای وز وز در داخل گوش، درد در عصب، صورت و جمجمه اقدام می نماید. آنها همچنین اختلالات مادرزادی داخلی و خارجی گوش را مدیریت و کنترل می نمایند.

  • بینی

درمان عارضه های مربوط به حفره بینی و سینوس ها یکی از مهارت های یک متخصص گوش و حلق و بینی می باشد. وی آلرژی ها، سینوزیت، اختلالات بویایی، پولیپ ها و انسداد بینی به دلیل انحراف تیغه آن را تشخیص و برطرف می نماید. وی در زمینه اصلاخ بد فرمی های بینی و ظاهر آن نیز از مهارت بالایی برخوردار می باشد. 

  • گلو

متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص درمان بیماری های حنجره، قسمت بالایی دستگاه گوارش و مری و اختلالات صدا و بلع تخصص دارد.

  • سر و گردن

متخصص گوش و حلق و بینی در ناحیه سر و گردن در خصوص بیماری های عفونی اعم از تومورهای خوش خیم و بدخیم سرطانی آموزش می بیند. وی همچنین درباره ترمیم آسیب دیدگی صورت و ناهنجاری های این ناحیه مهارت هایی را کسب می نماید. یک متخصص گوش و حلق و بینی می توانید جراحی های پلاستیک و ترمیمی را در ناحیه گوش و حلق و بینی انجام دهد.

  • خواب

کیفیت خواب شبانه و طریقه نفس کشیدن در طول مدت خوابیدن، در نحوه زندگی روزمره تاثیر چشمگیری دارد. متخصصان گوش و حلق و بینی می توانند اختلالات خواب و مشکلات تنفسی که در حین خوابیدن به وجود می آیند، انسداد بینی و مجاری تنفسی، خر و پف، آپنه خواب و موارد دیگر را درمان کنند.

  • جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت

آسیب دیدگی صورت ممکن است به دلیل جراحات ناشی از تصادف، نقص در هنگام تولد و یا عوارض جانبی برخی از درمان های پزشکی به وجود بیاید و در اعتماد به نفس فرد تاثیر منفی از خود بر جای گذارد. متخصصان گوش و حلق و بینی می توانند به کمک جراحی پلاستیک صورت، شکاف کام، افتادگی پلک، ریزش مو، جراحی اتولوژی، فلج صورت، بازسازی تروما، بازسازی پس از درمان سرطان سر و گردن و ترمیم جراحی های پیشین صورت را انجام دهند.

  • اطفال

کودکان و اندام رو به رشد آنها غالباً نیاز به توجه ویژه ای دارند. متخصصان گوش و حلق و بینی نقایص مربوط به ناحیه سر و گردن در هنگام تولد، تاخیر در رشد این ناحیه، عفونت گوش، عفونت لوزه و آدنوئید، مشکلات مجاری تنفسی و هوایی، آسم و آلرژی و موارد دیگر در ناحیه سر و گردن را درمان می کنند.

دکتر نسرین راستا جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سال ها تجربه در زمینه جراحی بینی از بهترین و بروزترین تکنیک ها برای این جراحی کمک می گیرند. جهت ارتباط با ایشان می توانید با شماره های 02188687307 و 02188683300 تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

جراحان گوش و حلق و بینی چگونه آموزش می بینند؟

یک متخصص گوش و حلق و بینی پس از گذارندن یک دوره 15 ساله آماده ورود به عرصه تمرینات عملی می شود. این دوره شامل تحصیل در دانشکده پزشکی و گذراندن حداقل 5 سال آموزش تخصصی می شود. در مرحله نهایی پزشک پس از موفقیت در آزمون ورودی وارد دوره تخصصی می شود.

 Source: https://www.enthealth.org/whats-an-ent/

https://www.entcolumbia.org/about-us/what-otolaryngology

Call Now Buttonتماس سریع