19 May

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش های جوانسازی پوست است که کاملاً غیرتهاجمی بوده و نتیجه به دست آمده از آن خیلی سریع قابل مشاهده می باشد.

 

تزریق ژل

 

هدف از انجام روش تزریق ژل افزایش حجم صورت و نواحی مختلف آن مانند لب ها و گونه ها، کاهش خط خنده و اخم و از بین بردن چین و چروک های صورت و غیره می باشد.

میل به زیبایی در افراد امروزه بیشتر از هر زمان دیگری شده و آن ها به زیبایی خود بیش از پیش اهمیت می دهند، به همین دلیل آمار مراجعه به پزشکان زیبایی جهت تزريق ژل و فیلر هر روز در حال افزایش است.

ژل ها انواع مختلفی دارند که پرکاربردترین و محبوب ترین آن ها اسید هیالورونیک است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد.

دلیل محبوب بودن هیالورونیک اسید نسبت به ژل های دیگر خواصی است که این ژل علاوه بر فرم دهی و شکل دهی دارد.

در رابطه با خواص هیالورونیک اسید باید بگوییم که این ماده به عنوان روان کننده بافت های همبند، چشم و پوست و مفاصل بدن فعالیت می نماید و به طور طبیعی در بدن وجود دارد.

به همین دلیل استفاده از ژل های هیالورونیک اسید باعث بهبود کیفیت و رطوبت پوست شده و در فرد حساسیت ایجاد نمی کند.

انواع ژل ها

 • ژل های قابل جذب: در ساختار این نوع از ژل ها کلاژن وجود داشته و با گذر زمان جذب پوست می شوند.
 • ژل های دیر جذب: از ترکیبات این نوع ژل می توان به اسید لاکتیک اشاره کرد، ساختمان ژل های دیر جذب شبیه به استخوان است.

ماندگاری این ژل ها چیزی حدود 1 و نیم سال بوده و در نهایت زیر پوست به شکل گلوله های ریز در می آیند.

 • ژل های غیر قابل جذب: این نوع از ژل ها به هیچ عنوان جذب پوست نشده، گلوله شدن از مشخصه های بارز آن ها است و در ساختار آن ها ترکیبات اکرولیک به کار رفته است.

 

تزریق ژل

 

کاندیدای تزریق ژل

متقاضیان روش تزريق ژل را طیف سنی وسیعی تشکیل می دهند.

هدف جوانان اغلب برجسته کردن اجزای مختلف صورت مانند لب و گونه ها بوده در حالیکه افرادی با سنین بالاتر بیشتر متقاضی برطرف کردن آثار پیری و چین و چروک با انجام این روش هستند.

در صورتی که حجم صورت شما کاهش یافته یا بافت های آن شل شده، خطوط طبیعی صورت تان عمیق شده و بر روی آن چین و چروک ایجاد شده و خواستار لب ها و گونه هایی حجیم تر می باشید، تزریق ژل کارآمدترین و بهترین روشی است که می توانید انجام دهید.

کاربرد تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل کاربردهای متعددی از جمله:

 1. برجسته کردن لب ها
 2. برجسته کردن گونه ها
 3. برجسته کردن چانه
 4. پرکردن و رفع سیاهی زیر چشم
 5. کم عمق کردن خط خنده و اخم
 6. رفع چین و چروک های صورت اعم از خطوط اطراف لب و چشم ها

مزایای تزريق ژل

 • کسب نتیجه بسیار طبیعی
 • عدم نیاز به استراحت بعد از تزريق ژل و نداشتن دوره نقاهت
 • حاصل شدن نتایج بسیار مثبت بلافاصله بعد از انجام این روش در بیشتر موارد
 • درصد بالای رضایتمندی افراد از نتایج به دست آمده
 • عدم نیاز به جراحی و غیرتهاجمی بودن این روش جوانسازی
 • قابل انجام بودن در یک جلسه
 • قابل اصلاح بودن نتیجه حاصل از تزريق در صورت عدم رضایت فرد و برگشت پذیری نتایج آن
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • دارای تاییدیه سلامت و ایمنی از سازمان غذا و داروی آمریکا

 

تزریق ژل

 

مراحل انجام تزریق ژل

در ابتدا طی یک جلسه مشاوره مصرف داروهای فعلی، بیماری های قبلی، وضعیت پوستی فرد مورد بررسی قرار گرفته و از او در رابطه با خواسته ها و انتظاراتش از تزريق ژل سوال پرسیده شده و در صورت نیاز راهکارها و توصیه های لازم برای او ارائه می شود.

در صورت مساعد بودن شرایط بیمار برای تزريق ژل ، محل مشخص شده برای انجام این روش توسط کرم های بی حس کننده بی حس شده و در محیطی کاملاً استریل تزريق ژل به وسیله سوزن های بسیار نازک انجام می شود.

این امکان وجود دارد که پزشک برای فرم دهی بهتر، اقدام به ماساژدهی ناحیه مورد تزریق نماید.

بر خلاف باور عموم که گمان می کنند انجام این روش بسیار ساده بوده و نیاز به مهارت خاصی ندارد، این روش پیچیدگی های منحصر بفرد خود را دارد.

در حقیقت آنچه نتایج به دست آمده از تزريق ژل توسط پزشک های زیبایی مختلف را از یکدیگر متمایز می نماید تجربه، دانش و تبحر پزشک و از آن مهم تر دیدگاه زیبا شناسانه و سلیقه پزشک در میزان و محل تزریق و نحوه فرم دهی به محل مورد تزریق می باشد.

این روش معمولاً طی 20 تا 30 دقیقه و در یک ساعت انجام شود، البته در برخی از موارد به دلیل تعدد نواحی مورد تزریق و گستردگی آن ها ممکن است به چند جلسه نیاز باشد که د این صورت در جلسه اول میزان تزریق بیشتر از جلسات دیگر بوده و هدف از انجام جلسات دیگر تجدید و اصلاح نتیجه می باشد.

اقدامات قبل از تزریق ژل

دو هفته قبل از انجام این روش از مصرف داروهایی که در ترکیب آن ها استیل سالیسیتیک به کار رفته بپرهیزید، همچنین باید از مصرف مکمل های حاوی جینگکو، سیر و جیسینگ و همینطور ویتامین E خودداری کرد.

از خوردن روغن ماهی، داروهای ضدالتهابی با دوز بالا، ایبوپروفن و نوشیدنی های حاوی الکل طی 3 تا 5 روز قبل از تزريق ژل اجتناب نمایید.

 

تزریق ژل

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 1. در ابتد باید بگوییم که نتیجه نهایی تزریق ژل حدوداً دو هفته بعد از انجام آن پدیدار می شود، درست است که این روش دوره نقاهت ندارد اما رعایت توصیه های زیر منجر به دستیابی به حداکثر نتایج مثبت خواهد شد:
 2. به مدت 24 ساعت از مالش ناحیه فرم دهی شده از طریق تزريق ژل، خودداری نمایید.
 3. به مدت 2 هفته از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و انجام سولاریوم بپرهیزید.
 4. با اینکه امکان آرایش کردن بلافاصله بعد از تزریق وجود دارد اما بهتر است که این کار را به چند روز بعد از انجام این روش موکول نموده و هنگام آرایش کردن از ایجاد فشار در ناحیه تزریق شده خودداری کنید.
 5. در صورت تمایل برای ایجاد تسریع در روند کبودی و تورم احتمالی ناشی از تزريق ژل می توانید هر چند ساعت یکبار به مدت 15 دقیقه بر روی محل مورد نظر کمپرس سرد بگذارید.
 6. در روزهای ابتدایی از خوردن غذاهای پرنمک که موجب تشدید ورم می شود اجتناب نمایید.

درباره نویسنده

One thought on “تزریق ژل

پاسخ

14 − نه =

تماس
مسیریابی