دکتر نسرین راستا

جراحی نوک بینی

بهترین روش جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

نوک بینی، یکی از قسمت های بارز و مشخص صورت می باشد. در نتیجه این ناحیه می تواند تاثیرات بسیاری بر روی زیبایی ظاهری بگذارد.

جراحی نوک بینی که با عنوان تیپ پلاستی (Tip Plasty) نیز شناخته می شود، از جمله روش هایی است که با هدف اصلاح مشکلات مرتبط با نوک بینی انجام می شود.

جراحی نوک بینی این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است و تمامی افرادی که از اندازه و یا فرم نوک بینی خود ناراضی هستند، می توانند از مزایای این روش جراحی بهره مند شوند. در ادامه با ما باشید تا به بررسی این روش جراحی بپردازیم.

جراحی نوک بینی یکی از انواع جراحی زیبایی بینی است که توسط جراح بینی و با هدف بهبود زیبایی ظاهری بینی انجام می شود و تداخلی با نواحی مانند استخوان ها، غضروف و یا پوست پیدا نخواهد کرد.

یکی از نکات مهم در خصوص جراحی نوک بینی این است که بیمار باید در جلسات مشاوره شرکت کند و در طول جلسات مشاوره، پزشک به بررسی سوابق پزشکی بیمار، سابقه آسیب وارده به بینی و یا انجام جراحی بینی در گذشته خواهد پرداخت.

پزشک هم چنین به معاینه کامل بینی می پردازد تا هر گونه مشکل سینوسی و یا سایر اختلالات مرتبط با بینی مانند خرخر، ضعیف بودن حس بویایی و یا سینوزیت مشخص گردد. به همین خاطر، بررسی عملکرد ساختاری بینی برای این روش جراحی از اهیمت بالایی برخوردار می باشد.

در این جلسات، تمام نکات و مراقبت هایی که باید قبل از عمل رعایت شوند، در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.

یکی از نکات مهم قبل از جراحی، قطع مصرف برخی داروها از جمله داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و نوافن، ویتامین E و یا مکمل های گیاهی می باشد. این داروها احتمال خونریزی حین عمل و بعد از آن را افزایش می دهند. به همین خاطر، بیمار باید لیستی از تمام داروهایی را که مصرف می کند، در اختیار پزشک قرار دهد.

در ادامه نمونه ای از جراحی زیبایی بینی دکتر نسرین راستا را ملاحظه فرمایید.

جراحی نوک بینی به چه صورت انجام می شود؟

جراحی نوک بینی با توجه به نیازها و خواسته های بیمار، می تواند به روش باز و یا بسته انجام شود. روش بسته که مدت زمان انجام آن به مراتب کوتاه تر از دیگر روش هاست و دوره نقاهت کوتاهی را به همراه دارد. در روش باز، برش کوچکی از طریق کولومولا (ناحیه ای ما بین سوراخ های بینی) زده می شود.

جراحی نوک بینی معمولا با گرافت غضروف و تغییر فرم و پوزیشن نوک بینی همراه است.

در مواردی که میزان تغییرات نوک بینی کم است، از روش بسته استفاده می شود که نیازی به ایجاد برش و بخیه نیست.

زمان انجام عمل بینی

مدت زمان انجام این روش جراحی در هر بیماری متفاوت است، اما در کل در حدود 30 تا 60 دقیقه به طول می انجامد که به میزان تغییراتی که باید اعمال شود، بستگی دارد.

بعد از جراحی نوک بینی چه مراقبت هایی نیاز است؟

در مورد مراقبت های بعد از جراحی بینی باید بدانید:

جراحی بینی مردانه

سخن پایانی

در انتها توصیه می شود برای انجام عمل زیبایی بینی به بهترین جراح بینی مراجعه کنید. حتما قبل از عمل تحقیقات لازم را در این خصوص انجام دهید.

به دلیل اینکه بینی در زیبایی صورت نقش مهمی دارد و در صورتی که بینی شما به درستی جراحی نشود نه تنها زیبایی شما را بیشتر نخواهد کرد بلکه تاثیر منفی نیز خواهد داشت.

قبل از انجام عمل حتما به مطب مراجعه کنید و با پزشک مشورت کنید و نمونه کارهای پزشک را ببینید..

پرس و جو کردن از مراجعه کنندگان به مطب نیز می تواند در انتخاب شما کمک کننده باشد.

دکتر نسرین راستا
دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن
(جراحی پلاستیک بینی و صورت)
سوابق تحصیلی:
– رتبه 15 کنکور سراسری ورودی دانشگاه علوم پزشکی مشهد.
– رتبه 3 امتحانات جامع پره انترنی.
– دارای سابقه 15 سال در عمل جراحی.
– دکتر راستا یکی از بهترین جراحان بینی تهران.
– دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن.
– دارای سابقه درخشان و موفق بیش از 3500 جراحی بینی از سال 1380.
– عضو آکادمی جراحان پلاستیک صورت اروپا EAFPS
– عضو انجمن جراحان گوش و حلق و بینی ایران.
– عضو انجمن راینولوژی ایران.

Exit mobile version