جراحی های همزمان با جراحی بینی

دکتر نسرین راستا / جراحی زیبایی صورت / جراحی های همزمان با جراحی بینی
۷ دقیقه

جراحی های همزمان با جراحی بینی

آنچه می خوانید...

اغلب اوقات افراد به دلیل معایب بیهوشی، نگران عمل های متعدد می باشند به همین دلیل می خواهند جراحی های همزمان انجام دهند. در این مقاله قصد داریم به جراحی های همزمان با جراحی بینی بپردازیم.

مزایای جراحی های همزمان با جراحی بینی

جراحی های همزمان با جراحی بینی بین مردم بسیار محبوب است و متقاضی زیاد دارد. اصلی ترین مسئله که می توان برای جراحی های های همزمان با بینی در نظر گرفت این است که شما تنها یک بار تحت بیهوشی قرار می گیرید. از طرف دیگر امکان دارد روی هزینه ها نیز اثر داشته باشد و یک بار در بیمارستان بستری شوید و از خدمات آن استفاده نمایید. یک مزیت مهم جراحی های همزمان است که احتیاجی نیست تایم زیادی را برای بهبودی صرف نمایید تا مجددا جراحی انجام دهید.

عوارض جراحی های همزمان

بهتر است بدانید گاهی اوقات پس از جراحی بینی پزشک توصیه می کند که با توجه به شرایط فردی بهتر است عمل در دو نوبت انجام شود و جراحی به طور همزمان انجام نشود. هنگامی که شما برای انجام عمل های همزمان اقدام می نمایید درصد خونریزی تشدید می شود. به همین علت التهاب، عفونت و کم خونی برای این بخش از صورت بیشتر می شود. علاوه بر این امکان دارد بیمار نتواند درد را تحمل کند و شرایط برای او طاقت فرسا می شود.

آیا بهتر است که جراحی بینی در نواحی نزدیک به بینی انجام شود؟

اکثر افراد هنگامی که می خواهند جراحی های همزمان با جراحی بینی را انجام دهند روی یک ناحیه از بدنشان تمرکز می کنند. به طور مثال مایل هستند جراحی پلک، لیفت صورت، پروتز چانه را همزمان با جراحی بینی انجام دهند. این جراحی ها مکمل هستند زیرا همزمان با هم انجام می شود و ظاهر صورت جوان خواهد داشت.  به عبارتی یک چهره خسته و شکسته تنها با جراحی لیفت صورت درمان می شود. اگر چشم ها خسته و افتاده باشند موجب می شود چهره باز هم خسته دیده شود. اگر جراحی پلک و لیفت صورت همزمان انجام شود موجب می شود تا جوانی چهره تکمیل شود.

جراحی های همزمان با جراحی بینی

کدام جراحی ها را می توان همزمان با جراحی بینی انجام داد؟ در ادامه لیستی از جراحی های همزمان را آورده ایم.

کوچک نمودن شاخک های بینی:

کوچک کردن شاخک های بینی را می توان به طور همزمان با جراحی بینی انجام داد به صورتی که شاخک های بینی از یک ساختمان استخوانی با روکش مخاطی درست شده است که در دو طرف بینی قرار گرفته است و وظیفه آن کنترل جریان هوا می باشد. نحوه کوچک نمودن شاخک های بینی بسته به علت آن کاملا متفاوت است. اگر بزرگی شاخک ها به علت آلرژی باشد می شود با مراقبت های آسان آن را به طور کامل برطرف نمود. اما اگر مزمن باشد باید جراحی انجام شود. این جراحی اغلب با جراحی سپتوپلاستی انجام می گیرد.

کوچک نمودن شاخک های بینی:

جراحی سینوس ها:

سینوس ها حفره هایی در استخوان های صورت می باشند که به مجاری بینی راه دارند. این حفره ها در طول شبانه روز یک لیتر ترشح می کنند. این ترشحات می توانند به حلق و بینی راه یابند. در صورتی که این حفره ها بسته شده باشند در فرآیند ترشح اختلال به وجود می آید. بهتر است بدانید این جراحی به وسیله جراحی آندوسکوپی انجام می پذیرد.

انحراف تیغه بینی:

این جراحی به منظور صاف کردن تیغه میانی بینی انجام می شود. هدف این عمل برطرف نمودن مشکلات تنفسی همراه با اصلاح کجی بینی می باشد. پس از جراحی امکان دارد یک اسپلینت برای حفظ ساختار جدید در بینی بگذارند که موقتی می باشد. جراحی سپتوپلاستی می تواند به صورت همزمان با جراحی بینی انجام شود. در این نوع جراحی حتما باید از بیهوشی عمومی استفاده شود.

انحراف تیغه بینی:
لیفت پیشانی

لیفت پیشانی:

لیفت پیشانی که همزمان با جراحی بینی انجام می شود چین و چروک های روی پیشانی به وسیله کشیدن پوست کاملا صاف می شود. ابروهای افتاده نیز بالاتر می رود.

تزریق چربی:

تزریق چربی روندی دارد که در آن چربی از بخشی از بدن بیمار برداشته می شود. بعد از آن به خوبی پاکسازی و تصفیه می شود و به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

تزریق چربی

جراحی پلک:

برای جراحی پلک که می شود همزمان با جراحی بینی انجام شود برش هایی روی خطوط طبیعی پلک می زنند. از این طریق چربی و پوست اضافه را برمی دارند پس از آن محل برش با بخیه به طور کامل دوخته می شود. این جراحی با بیهوشی و بی حس موضعی قابل انجام است.

پروتز گونه:

اشخاصی که گونه ندارند و صورت استخوانی و باریک دارند می توانند توسط پروتز گونه، گونه های خود را برجسته نمایند.

پروتز گونه
جراحی گوش

جراحی گوش:

در جراحی گوش یا اتوپلاستی جراح یک برش در پشت گوش ایجاد می نماید و از این طریق قادر خواهد بود غضروف اضافی را بردارد و فاصله گوش تا سر را کم نماید. این جراحی  هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی قابل انجام می باشد. جراحی گوش می تواند به منظور کوچک نمودن گوش های بزرگ و هم اصلاح گوش های نافرم و آسیب دیده انجام شود.

پروتز چانه:

پروتز چانه بیشتر برای افرادی می باشد که از نمای نیمرخ دارای چانه عقب رفته می باشد. برشی که برای پروتز چانه زده می شود هم می تواند در زیر چانه باشد و هم در داخل دهان. با توجه به تشخیص پزشک یکی از این روش ها انتخاب می گردد.

پروتز چانه

مراقبت های پس از جراحی همزمان بینی

بعد از جراحی همزمان با جراحی بینی باید مراقبت هایی صورت بگیرد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم:

 • پس از عمل حتما از کمپرس سرد در زیر چشم ها و اطراف بینی تا حداقل 12 ساعت استفاده نمایید.
 • در روز اول پس از جراحی حتما استراحت کنید. در حالی که سرتان بالا قرار دارد سعی نمایید چند بالش زیر سرتان قرار دهید.
 • از مصرف غذاهای سفت که به جویدن احتیاج دارد پرهیز کنید. به جای آن سعی کنید غذاهای نرم نوش جان کنید.
 • حتما داروهایتان را به طور مرتب مصرف کنید. در صورت هرگونه درد با پزشک مورد نظر مشورت کنید.
 • در روزهای اول پس از جراحی هنگام خوابیدن و بیدار شدن سعی کنید از کسی کمک بگیرید. زیرا امکان دارد دچار سرگیجه شوید.
 • حتما با دهان باز عطسه کنید.
 • برای مسواک زدن دندان هایتان از مسواک نرم استفاده نمایید.
 • از استعمال سیگار خودداری نمایید.
 • به مدت دو ماه از شنا کردن دوری کنید.

هزینه جراحی همزمان بینی و پلک

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که می خواهند جراحی زیبایی انجام دهند، هزینه های جراحی است. عموما جراحی های همزمان هزینه های کمتری دارند. مثلا هزینه جراحی همزمان بینی و پلک به دلیل همزمان بودن کمی مقرون به صرفه خواهد بود و فرد تنها یک هزینه کلینیک، هزینه بیهوشی و لوازم جانبی اتاق عمل را خواهد داد. اگر این جراحی ها جداگانه انجام شوند هزینه ها خیلی بیشتر می شود. برای اینکه بدانید شما شرایط جراحی های همزمان را دارید باید با یک جراح ماهر صحبت کنید.

توصیه پایانی

داشتن چهره زیبا آرزوی هر فرد است و رسیدن به ان تنها با یک جراحی امکان پذیر است. اما نکته ای که در این میان اهمیت دارد انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه است. اما سؤالی که ممکن است با آن مواجهه باشید، روش یافتن بهترین پزشک متخصص در این حوزه است. در ادامه راهکارهایی برای یافتن بهترین جراح بینی و پلک به طور هم‌زمان اراده می‌گردد:

 1.  مشاهده نمونه کار های پزشک با جست و جو در اینترنت از طریق سرچ
 2. پیگیری و جست و جو در شبکه های اجتماعی و پرسیدن سوال از مراجعین پزشک
 3. تهیه فهرستی از بهترین پزشکان براساس نمونه کارها و میزان رضایت مراجعین
 4.  مراجعه به مطب پزشک مورد نظر بررسی حضوری نمونه کارها به جهت افزایش اطمینان و تصمیم‌گیری نهایی

 264 کل بازدیدها

دکتر نسرین راستا

متخصص گوش، حلق و بینی
جراح پلاستیک بینی و صورت
دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.