اگر این شرایط را ندارید، بینی خود را عمل نکنید.

دکتر نسرین راستا / جراحی بینی / اگر این شرایط را ندارید، بینی خود را عمل نکنید.
۶ دقیقه
شرایط عمل بینی

اگر این شرایط را ندارید، بینی خود را عمل نکنید.

آنچه می خوانید...

چه کسانی واجد شرایط عمل بینی هستند؟ جراحی زیبایی بینی یکی از محبوب ترین روش های جراحی پلاستیک است که در سراسر این کشور انجام می شود. وقتی اکثر مردم از عمل بینی صحبت می کنند، به یک روش زیبایی فکر می کنند که برای تغییر شکل یا اندازه بینی طراحی شده است. اگر چه این یک اظهار نظر واقعی است، اما زیبایی شناسی تنها دلیلی نیست که بیماران برای جراحی بینی انتخاب می کنند، بلکه بسیاری از بیماران به دلیل مشکل پزشکی تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند. وقتی آن ها به دلیل آسیب دیدگی عملکرد کامل بینی خود را از دست می دهند یا با مشکلات تنفسی روبرو می شوند، ممکن است برای تنفس بهتر به جراحی زیبایی بینی نیاز داشته باشند.

جراحی بینی یکی از برجسته ترین عمل های زیبایی و درمانی در ایران است. ادامه مطلب را بخوانید تا بیشتر بدانید و دریابید که از نظر پزشکی شرایط عمل بینی چیست و جراح پلاستیک چگونه می تواند به شما کمک کند.

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی معمولا به عنوان یک عمل زیبایی در نظر گرفته می شود که ساختار و شکل بینی را تغییر می دهد. این عمل با تغییر استخوان یا غضروف بینی صورت می گیرد. همچنین این روش می تواند مشکلات تنفسی را برای کسانی که مشکل عملکردی بینی دارند، مانند انحراف تیغه بینی برطرف کند.

جراحان پلاستیک صورت بیشترین تجربه را در جراحی زیبایی بینی دارند. شرایط عمل بینی برای هیچ دو جراحی بینی یکسان نیست. اگر جراح به شما بگوید جراحی بینی آسان است، این یک پرچم قرمز است. حتی کسانی که بیشترین تجربه را دارند، هنوز این روش را فوق العاده پیچیده و ظریف می دانند.

آیا من شرایط عمل بینی را دارم و کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستم؟

جراحی زیبایی بینی که به تغییر شکل بینی نیز معروف است، می تواند به دلایل مختلفی انجام شود. افراد ممکن است از ظاهر خود ناراضی باشند، به دنبال ترمیم بینی خود پس از ضربه یا جراحت فیزیکی باشند یا نیاز به اصلاح مشکل تنفسی داشته باشند.

دکتر شما طی یک مشاوره خصوصی، پس از ارزیابی کامل سلامت شخصی، سابقه پزشکی و هر گونه نگرانی فعلی در مورد بینی، تعیین می کند که چه نوع جراحی بینی نیازهای خاص بیمار را برطرف می کند. بیمارانی که این روش جراحی را در نظر می گیرند، معمولا حداقل 16 سال سن دارند، از سلامت خوبی برخوردارند و انتظارات واقع بینانه ای دارند.

جراحی زیبایی بینی بلافاصله بعد از عمل
جراحی زیبایی بینی بلافاصله بعد از عمل
جراحی زیبایی بینی مراجعه کننده محترم مطب دکتر راستا
جراحی زیبایی بینی مراجعه کننده محترم مطب دکتر راستا – بینی بسیار گوشتی

دلایل پزشکی برای شرایط عمل بینی

در حالی که اکثر مردم جراحی بینی را به دلایل زیبایی در نظر می گیرند، چندین مشکل پزشکی این عمل را ضروری می کند. برای برخی از مردان و زنان، عمل بینی در درجه اول به منظور اصلاح آسیب بینی آن ها است. در موارد دیگر، بیماران هم به جراحی زیبایی بینی کاربردی و هم به زیبایی ظاهری آن نیاز دارند که می تواند طی یک عمل جراحی یکسان انجام شود.

برخی از دلایلی که بیماران به دلایل پزشکی تحت جراحی بینی قرار می گیرند عبارت اند از:

  • انحراف تیغه بینی
  • شکاف کام
  • شکاف لب
  • ناهنجاری های ساختاری ناشی از آسیب یا ضربه
  • التهاب بینی ناشی از حساسیت های مزمن
  • پولیپ یا توده های بینی

در حین جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

روش جراحی که برای عمل انتخابی زیبایی بینی یا نیازهای عملکردی استفاده می شود، مشابه است. تنها تفاوت این است که آیا فرد می تواند بدون جراحی از بینی خود برای عملکرد کامل استفاده کند یا خیر. در این صورت، جراحی بینی فقط به دلایل زیبایی انجام می شود. اگر نه، می توان آن را یک روش پزشکی در نظر گرفت.

صرف نظر از دلایل جراحی، دو نوع روش جراحی بینی وجود دارد: بسته و باز. در طول مشاوره، دکتر شما تعیین می کند که کدام روش باز یا بسته بهترین گزینه برای رسیدن به هدف مورد نظر است. جراحی بینی باز با ایجاد یک برش کوچک روی کلوملا یا بافت نرم جدا کننده سوراخ های بینی انجام می شود. جراحی بینی بسته یا اندونازال با ایجاد برش های کوچک در سوراخ های بینی انجام می شود و کمتر تهاجمی تلقی می شود. از آنجا که برش ها در داخل بینی قرار دارند، هیچ زخمی قابل مشاهده نیست و دوره بهبودی کوتاه تری ندارد.

زمان بهبودی عمل بینی

هر بیمار که جراحی زیبایی بینی را به دلایل پزشکی یا زیبایی یا حتی هر دو انتخاب می کند، نیاز به برنامه ریزی و آمادگی برای بهبود دارد. بسیاری از بیماران با توجه به عمل بینی باید:

  • جراح پلاستیک دارای مجوز مناسب و با تجربه عمل جراحی زیبایی بینی پیدا کنند. با توجه به شرایط عمل بینی این یک عمل جراحی بسیار ظریف و پیچیده است که به مجموعه ای از مهارت ها و صلاحیت ها نیاز دارد.
  • آماده باشند. بیماران باید تحقیقات خود را انجام دهند، روش جراحی را درک کنند و عکس های قبل و بعد بیماران واقعی را بررسی کنند.
  • نوجوانانی که این روش را در نظر می گیرند باید به دلیل رشد صورت و بلوغ جسمانی حداقل 16 سال سن داشته باشند.
  • بیماران باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند و هر گونه سوال یا نگرانی خود را با جراح در طول مشاوره حضوری در میان بگذارند.

پس از جراحی بینی، ناحیه اطراف بینی کبود و متورم می شود. برخی از بیماران حتی کبودی در اطراف چشم خود را تجربه می کنند. به طور متوسط ​​، حدود 2 تا 4 هفته طول می کشد تا این علائم برطرف شود. ممکن است تا یک سال کامل طول بکشد تا کانتور جدید بینی کاملا برطرف شود و پس از یک عمل زیبایی اصلاح شود. با جراحی بینی کاربردی، بیماران به طور کلی متوجه نتایج فوری از اصلاح هر گونه مشکل ساختاری برای بازگرداندن تنفس مناسب می شوند.

در آخر؛

اگر آمادگی دارید که هر گونه مشکل پزشکی یا زیبایی را برطرف کنید، با بهترین دکتر جراح پلاستیک در ایران قرار ملاقات بگذارید. قبل از هر اقدامی در زمینه نگرانی و انتظارات خود و شرایط عمل بینی با او صحبت کنید.  

جراحی بینی باید متناسب با صورت شما باشد. فرم صورت، موقعیت چانه و پهنای چشم ها، گونه ها و پیشانی شما تعیین کننده این است که چه نوع بینی بیشتر مناسب صورت شما خواهد بود. یک جراح پلاستیک صورت خوب با شما همکاری خواهد کرد تا طرحی را که مناسب صورت شماست، تهیه کنید.

 401 کل بازدیدها

دکتر نسرین راستا

متخصص گوش، حلق و بینی
جراح پلاستیک بینی و صورت
دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.