لوگو دکتر نسرین راستا
هزینه بلفاروپلاستی

هزینه بلفاروپلاستی

هزینه بلفاروپلاستی یکی از مهمترین فاکتور ها در انتخاب این روش است. در این مقاله در رابطه با هزینه بلفاروپلاستی و عوامل موثر در آن توضیح داده ایم.

با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی

عوامل مختلفی در تعیین هزینه بلفاروپلاستی موثر است که در ادامه چند مورد را اورده ایم:

پزشک:

اولین عامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی انتخاب پزشک می باشد . اصولا با توجه به پزشکی که دارای تجربه چندین ساله و مهارت و استعداد بالا باشد هزینه عمل تغییر می کند. البته این نکته را توجه داشته باشید که هزینه بالای عمل به معنی کیفیت بهتر نیست. همچنین کم بودن هزینه عمل نیز نشانه بد بودن نتیجه کار جراح نیست. شما برای انتخاب پزشک باید به میزان رضایت و نمونه کارهای پزشک توجه داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مطب:

یکی دیگر از عوامل مهم که موجب تغییر هزینه عمل بلفاروپلاستی می شود، نوع کلینیک می باشد . اینکه کلینیک شما در چه منطقه ای قرار دارد و میزان محبوبیت آن چقدر است ، تاثیر مستقیمی بر روی هزینه عمل شما دارد.

آزمایشات قبل و بعد از عمل:

شما برای اقدام به هر جراحی نیاز درید آزمایشاتی را انجام دهید تا سلامت جسمانی و روند بهبودی شما مورد بررسی قرار بگیرد. همین امر با هزینه بلفاروپلاستی نیز ارتباط دارد و موجب متغیر شدن آن می شود. اگر بیماری های زمینه ای داشته باشید، تعداد آزمایشات شما نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه های بیهوشی و بی حسی:

با توجه به درخواست شما که در این عمل میخواهید از روش بیهوشی یا بی حسی استفاده کنید، هزینه عمل شما تغییر میکند. البته بهتر است انتخاب نوع جراحی را به پزشک بسپارید

 مطلوب است که با انتخاب روش بی حسی، هزینه عمل بلفاروپلاستی نسبت به روش بیهوشی کمتر خواهد بود.

نوع جراحی:

همچنین تعداد پلک هایی که شما قصد عمل آن ها را دارید موجب متغیر شدن هزینه بلفاروپلاستی می شود. شما می توانید به سلیقه خود پلک های بالا هر دو چشم را عمل کنید، همچنین می توانید عمل بلفاروپلاستی برای هر چهار پلک خود انجام دهید.

در هر صورت  با توجه به درخواست شما میزان هزینه بلفاروپلاستی متغیر میباشد که با مراجعه به پزشک میتوانید اطلاعات کامل را کسب نمایید.

اتاق عمل:

میزان مجهز بودن و امکانات اتاق عمل نیز در تغییر هزینه این عمل بی تاثیر نیست.

داروهای بعد از جراحی:

باید توجه داشته باشید که هزینه بلفاروپلاستی فقط به اتاق عمل و … محدود نمی شود و شما بعد از عمل به داروهایی که پزشک تجویز کرده تا دوره  بهبودی شما افزایش یابد ، نیاز دارید.

آیا بیمه می تواند هزینه بلفاروپلاستی را پوشش دهد؟


بلفاروپلاستی یک جراحی زیبایی است که به منظور بهبود شکل و ظاهر پلک‌ها انجام می‌شود. پوشش بیمه برای این نوع جراحی عمدتاً به عنوان یک فرآیند زیبایی نه ترمیمی در نظر گرفته می‌شود، مگر اینکه وجود مشکلات ترمیمی یا پزشکی خاصی که نیاز به انجام بلفاروپلاستی را داشته باشد، توسط پزشک یا بیمه تایید شود.

در اکثر موارد، بیمه‌ها هزینه‌های جراحی‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهند. این نوع جراحی‌ها عمدتاً بر اساس نیازهای زیبایی و تمایل فرد انجام می‌شوند و به عنوان روش‌های بهبود ظاهر شخص محسوب می‌شوند. بهتر است با بیمه خود تماس بگیرید و شرایط پوشش برای جراحی بلفاروپلاستی را با آنها بررسی کنید.

اگر بیمار این عمل را برای بهتر شدن بینایی انجام دهد و درواقع به منظور درمان اقدام کند ، کاملا تحت پوشش بیمه خواهد بود.

همچنین در مورد هزینه بلفاروپلاستی به منظور زیبایی ، ممکن است کلینیک منتخب شما  با نوع بیمه ای که تحت پوشش آن هستید قرارداد داشته باشد و در نتیجه بیمه مقداری از هزینه بلفاروپلاستی را تقبل نمایند. توجه داشته باشید که بیمه فقط برخی از خدمات را تحت پوشش قرار میدهد و مابقی توسط زیباجو پرداخت میشود.

ویزیت های بعد از عمل:

در آخر باید توجه داشته باشید بعد از انجام بلفاروپلاستی باید برای بررسی نمودن روند بهبودی و نتیجه عمل شما باید به پزشک خود مراجعه کنید . بنابراین مرجعات بعد از عمل هم میتواند بر روی هزینه کلی جراحی بلفاروپلاستی  تاثیر بگذارد.

بلفاروپلاستی چیست

هزینه بلفاروپلاستی با لیزر

جراحی بلفاروپلاستی با لیزر یکی از روش ها نوین میباشد که هزینه این روش نیز طبق نکات گفته شده متغیر می باشد . اما به طور کلی هزینه بلفاروپلاستی با لیزر کمتر از جراحی های تهجمی میباشد. اما همه افراد شرایط جراحی پلک با بلفاروپلاستی را ندارند.

در واقع اگر شما قصد مراجعه به یک پزشک مجرب و در یک کلینیک معتبر را دارید باید توجه داشته باشید این روش هم هزینه ثابتی ندارد.

ایا بیمه هزینه بلفاروپلاستی را پرداخت می کند؟

در برخی موارد، بیمه ممکن است بلفاروپلاستی را تحت پوشش قرار دهد اگر بررسی‌های پزشکی و معیارهای دیگری برای تأیید نیاز به این عمل وجود داشته باشد. همچنین، بعضی از بیمه‌ها ممکن است برای بلفاروپلاستی محدودیت‌هایی را اعمال کنند، مانند تعیین یک حد بالا برای هزینه یا نیاز به معرفی از طرف پزشک.

بنابراین، مهم است که با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و از جزئیات و شرایط پوشش بیمه در مورد بلفاروپلاستی مطلع شوید. اطلاعاتی که شما از شرکت بیمه دریافت می‌کنید، بهترین راه برای تعیین این است که آیا هزینه بلفاروپلاستی شما توسط بیمه پرداخت می‌شود یا خیر.

کلام آخر..

با توجه به نکات گفته شده ، هزینه بلفاروپلاستی با هر دو روش لیزر و سنتی ثابت نمیباشد و بستگی به عوامل مختلف که تلاش کردیم همه آنهارا در این مقاله ارائه دهیم ، دارد.

برای کسب اطلاعات دقیق از قیمت ها میتوانید از طریق سایت و مراجعه حضوری اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید : جراحی بینی خانم

سوالات متداول هزینه بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط