۰۹
تیر

۱۳۹۸

جراحی بینی استخوانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

مشخصه بینی استخوانی ، پوست نازک و استخوان و غضروف مستحکم می باشد. همچنین بینی های استخوانی در قسمت پل بینی دارای برآمدگی یا قوز استخوانی می باشند.

بینی به دلیل عملکرد تنفسی آن ، از مهمترین اجزای صورت محسوب می گردد. همچنین به دلیل قرار گیری بینی در مرکز صورت ، در ظاهر و زیبایی چهره افراد بسیار تاثیر گذار می باشد.

در صورتی که نتیجه جراحی زیبایی بینی مورد رضایت فرد باشد و تاثیر مثبتی در زیبایی فرد داشته باشد ، و همچنین تنفس فرد دچار اختلال نشده باشد یا اختلال تنفسی فرد برطرف شده باشد ، عمل جراحی زیبایی بینی موفقیت آمیز بوده.

جراحی بینی استخوانی

عوامل تاثیر گذار در جراحی بینی استخوانی

در جراحی زیبایی بینی، جراح زیبایی علاوه بر برداشتن قوز و استخوان اضافی بینی ، به ترمیم و تقویت بافت های باقی مانده بینی می پردازد ، تا ضمن پیشگیری از احتمال بروز عوارض جانبی ، بینی از استحکام کافی برخوردار باشد.

میزان ضخامت پوست بینی در نتیجه جراحی موفق تاثیر گذار می باشد. چنانچه پوست بینی ضخیم باشد ، جراح بینی به روی نوک بینی تغییراتی را اعمال خواهد کرد ، اما اگر پوست بینی بیش از حد نازک باشد ، نمایانگر نا منظمی های زیر پوست خواهد بود ؛ بنابراین پوست مناسب برای جراحی حالتی بین نازک و ضخیم را دارد.

همچنین انعطاف پذیری پوست نیز در کسب نتیجه مطلوب موثر می باشد ، به طوری که هر چه انعطاف پذیری پوست بیشتر باشد ، چسبندگی آن به استخوان تراش خورده نیز بیشتر خواهد بود ؛ در نتیجه تغییرات ایجاد شده کاملا نشان داده خواهد شد. اما چنانچه پوست بینی ضعیف باشد نوک بینی با تورم و گردی بیشتری مشاهده می شود.

لازم به ذکر است تنها داشتن قوز از مشخصه بینی استخوانی نمی باشد. یعنی ممکن است بینی دارای قوز و غضروف استخوانی باشد ولی به دلیل داشتن پوست بینی ضخیم ، جزو بینی گوشتی محسوب می شود و ممکن است نتیجه بینی خصوصا در نوک بینی نسبت به بینی استخوانی مطلوب و ایده آل نباشد. همچنین صرف داشتن بینی استخوانی ، تضمینی برای یک جراحی بینی عالی نمی باشد.

جراح بینی باید علاوه بر داشتن آگاهی از علم پزشکی ، از علم زیباشناسی و خلاقیت نیز برخوردار باشد تا بتواند میان بینی و اجزای صورت تناسبات لازم را پدید آورد.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی را می توان به سه فرم جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی جراحی کرد.

 • جراحی بینی طبیعی: در این جراحی بینی هدف اصلی از جراحی، برطرف کردن ایرادات بینی با حفظ ظاهر طبیعی آن می باشد. لازم به ذکر است که زاویه ایجاد شده بین لب و بینی در این فرم از بینی 90 تا 95 درجه می باشد.
 • جراحی بینی نیمه فانتزی: این فرم از بینی حد میان جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی می باشد.
 • جراحی بینی فانتزی: در این فرم از بینی زاویه بین نوک بینی و لب بیمار 100 تا 105 درجه بوده، بینی تا حد زیادی کوچک شده و قوس تقریباً زیادی بر روی آن ایجاد می گردد.

فرم بینی مناسب برای افراد

یکی از دغدغه های متقاضیان جراحی بینی این است که بهترین فرم بینی برای آن ها کدام است و نگران هستند که مبادا با انجام جراحی بینی چهره شان جذابیت فعلی خود را نیز از دست دهد.

اگر در هنگام انتخاب بهترین جراح بینی تمام دقت خود را صرف کرده و معیارهای درستی را برای انتخاب او مد نظر قرار دهید نگرانی در این مورد کاملاً بی مورد است.

 

جراحی بینی استخوانی

 

بک جراح بینی خوب با توجه به موارد زیر بهترین فرم بینی را برای بیمار در نظر می گیرد:

سلیقه بیمار

یک جراحی بینی موفق با رضایت بیمار همراه می باشد. به همین دلیل یک جراح بینی مجرب و با تجربه قبل از انجام جراحی بینی جلسه مشاوره ای را به منظور آشنایی با سلیقه بیمار و آگاهی از خواسته های او ترتیب می دهد.

بیمار باید در این جلسه توقعاتی که از جراحی بینی دارد را به طور شفاف و صادقانه با جراح بینی خود مطرح نماید.

جراح بینی با صبر و حوصله به صحبت های بیمار گوش فرا داده و ضمن توضیح شدنی ها و نشدنی های جراحی بینی برای بیمار، اگر توقعات او معقول باشد آن ها را پذیرفته در غیر این صورت سعی می کند بیمار را متقاعد نماید و اگر بیمار متقاعد نشد از انجام جراحی بینی برای او خودداری می کند.

برخی از بیماران بنا به هر دلیلی دوست دارند نتیجه جراحی بینی در صورت شان مشخص بوده و برخی دیگر تمایلی به مشخص بودن نتیجه جراحی بینی در صورت خود نداشته و می خواهند ظاهر طبیعی صورت و بینی شان حفظ گردد. بدیهی است که فرم فانتزی برای دسته اول و فرم طبیعی برای دسته دوم مناسب تر است.

جراحی بینی استخوانی

تناسب بینی با دیگر اجزای صورت

هیچ یک از اعضای صورت به تنهایی نمی توانند زیبایی بیشتری برای صورت به ارمغان آورند و در صورتی موجب زیبایی بیشتر چهره می شوند که نه تنها بی نقص بوده بلکه با اجزای دیگر صورت تناسب داشته باشند.

جراح بینی به این موضوع توجه ویژه نموده و با آگاهی کاملی که از اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارد مناسب ترین فرم بینی را برای تان تعیین خواهد کرد، بهتر است در این مورد به جراح بینی خود اعتماد نمایید.

هزینه جراحی بینی استخوانی

محاسبه قیمت جراحی بینی استخوانی در جلسه مشاوره و پس از انجام معاینات و بررسی نوع بینی توسط پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مشخص خواهد شد.

دکتر نسرین راستا
دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن
(جراحی پلاستیک بینی و صورت)
سوابق تحصیلی:
– رتبه 15 کنکور سراسری ورودی دانشگاه علوم پزشکی مشهد.
– رتبه 3 امتحانات جامع پره انترنی.
– دارای سابقه 15 سال در عمل جراحی.
– دکتر راستا یکی از بهترین جراحان بینی تهران.
– دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن.
– دارای سابقه درخشان و موفق بیش از 3500 جراحی بینی از سال 1380.
– عضو آکادمی جراحان پلاستیک صورت اروپا EAFPS
– عضو انجمن جراحان گوش و حلق و بینی ایران.
– عضو انجمن راینولوژی ایران.

دسته بندی ها: جراحی بینی | مقالات
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما توسط دکتر نسرین راستا پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۸ دیدگاه ها

 1. زیبا

  سلام جراحی همزمان انحراف و زیبایی با هم دیگه امکان پذیره و اینکه انحراف برگشت نداره ؟

  پاسخ
  • دکتر نسرین راستا

   بله امکان پذیره و در ۹۰ درصد موارد برگشت نداره

   پاسخ
 2. رضا

  مشکل تنفسی دارم با عمل درست میشه؟

  پاسخ
  • دکتر نسرین راستا

   اگه بخاطر انحراف سپتوم یا پولیپ باشه درست میشه

   پاسخ
 3. Solmaz

  هزینه جراحی بینی استخوانی چنده؟

  پاسخ
  • دکتر نسرین راستا

   سلام لطفا چنتا عکس از نمای نزدیک روبرو و نیمرخ و زیر بینی به شماره واتساپ ۰۹۳۳۷۱۷۴۸۰۴ ارسال کنید. یا با سامانه مشاوره آنلاین دکتر نسرین راستا ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. مریم

  دکتر ممکنه قوز بینی بعد عمل برگرده به حالت اولیه؟

  پاسخ
  • دکتر نسرین راستا

   در موارد کمی، استخوانسازی انجام میشه و قوز کوچکی درست میشه که قابل ترمیم هست

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

Call Now Buttonتماس سریع