دکتر نسرین راستا / جراحی بینی / بهترین جراح بینی در تهران (خدمات و ویژگی ها)
مدت زمان مطالعه ۳۸ دقیقه

بهترین جراح بینی در تهران (خدمات و ویژگی ها)

بهترین جراح بینی در سعادت آباد چه کسی است؟ چگونه می توانم یک جراح بینی خوب در تهران را پیدا کنم؟ این موارد را می توانیم مهم ترین سوالات کاربران سایت دکتر نسرین راستا بدانیم. در این مقاله نکات مهمی درباره جراحی زیبایی بینی و راه های شناخت بهترین جراح بینی را بیان کرده ایم. با ما همراه باشید و نمونه کارها و ویدیوهای جراحی بینی را هم ببینید.

در این مقاله می خوانید: نمایش

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی

امروزه یکی از رایج ترین انواع جراحی های زیبایی، جراحی پلاستیک بینی است. نتیجه افزایش تقاضای مردم برای انجام عمل بینی، روی کار آمدن تعداد زیادی جراح بینی و در نتیجه سخت شدن انتخاب بهترین جراح بینی از میان آن هاست. از این جهت یکی از مهم ترین دغدغه های افراد متقاضی جراحی زیبایی بینی، انتخاب بهترین جراح بینی با توجه به موقعیت مکانی خود می باشد.

در حقیقت تجربه ثابت کرده است که عباراتی مانند بهترین جراح بینی در سعادت آباد یا جراح بینی خوب در تهران بیش تر از عباراتی که در آن ها موقعیت جغرافیایی نقشی ندارند، مورد جست و جو در گوگل و شبکه های اجتماعی قرار می گیرند. این کار می تواند به محدود کردن مرزهای جست و جوی شما و در نتیجه داشتن انتخاب راحت تر در این زمینه کمک شایانی نماید.

زمانی که یک فرد تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرد، در اولین قدم به دنبال بهترین جراح بینی می باشد. به طبع این انتخاب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که با نتیجه جراحی بینی رابطه مستقیم دارد. هر چه جراح بینی ماهرتر بوده و از تجربه بیشتری برخوردار باشد، نتایج بهترین برای بیماران خود به ارمغان می آورد.

بهترین جراح بینی باید بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود، سلامت بیمار را در نظر داشته باشد و با رفع ایرادات ظاهری و حفظ عملکرد تنفسی بینی، اقدام به بهبود وضعیت بینی از همه جهات نماید.

ویژگی های بهترین جراح بینی

توجه داشته باشید که تنها تحصیلات عالی جراح ملاکی بر خوب بودن کار وی نیست و داشتن تجربه های متعدد در جراحی انواع بینی (گوشتی و استخوانی) و انواع فرم های بینی (طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی) هم بسیار حائز اهمیت می باشد.

جراحی بینی به این دلیل یکی از عمل های پیچیده و حساس محسوب می شود چون علاوه بر ظاهر بینی و صورت، روی تنفس افراد نیز تاثیر گذار است. البته مزیت این عمل آن است که انجام آن اورژانسی نیست و بنابراین همه افراد از وقت و زمان کافی برای انجام تحقیقات کافی درباره جراح بینی خوب برخوردار هستند.

در برخی موارد که بیماران به جراح بینی کم تجربه مراجعه می کنند و درباره ایشان تحقیق چندانی نکرده اند، با مشکلاتی مواجه می شوند. در این شرایط این افراد مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی می شوند که هم پیچیده تر است و هم هزینه بیشتری در پی خواهد داشت. عوامل مختلفی در تعیین بهترین جراح بینی تاثیر گذار است که در نتیجه نهایی و ایده آل تاثیر مستقیم دارد.

مهم ترین و اولین اقدام برای جراحی بینی، انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی می باشد چرا که در کسب نتیجه مطلوب تاثیر گذار است. بهترین جراح بینی بدون در نظر گرفتن منافع مالی، با توجه به میزان مهارت و تخصص خود نتیجه و دیدگاه کلی از جراحی بینی را در اختیار فرد متقاضی قرار می دهد. انتخاب بهترین جراح بینی از خود عمل بینی نیز مهم تر می باشد چرا که انتخاب آگاهانه جراح بینی در احتمال بروز عوارضی چون نا فرم شدن شکل بینی، عدم تقارن و بروز اختلالات تنفسی موثر است.

جراحی زیبایی بینی باید طبق تناسبات و ساختار بینی انجام شود. بهترین جراح بینی با آگاهی از علم زیباشناختی تغییراتی از قبیل باریک شدن نوک و قسمت بالایی بینی، کوچک یا بزرگ شدن سایز آن و ایجاد زاویه مناسب بین لب و بینی را در ظاهر افراد ایجاد خواهد کرد. به طور خلاصه از خصوصیات یک جراح بینی خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در نظر گرفتن علاقه و توقعات بیمار
 • توجه به تناسب بینی با آناتومی آن
 • توانایی انجام انواع جراحی بینی متناسب با شرایط متفاوت
 • حفظ یا بهبود عملکرد تنفسی همراه با ایجاد تغییرات در ظاهر بینی

لازم به ذکر است که علاوه بر تخصص و مهارت جراح بینی، نوع پوست و بافت بینی نیز در نتیجه نهایی موثر می باشد.

خصوصیات بهترین جراح بینی
خصوصیات بهترین جراح بینی را بشناسید

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی تهران

راه های مختلفی برای شناخت یک جراح بینی خوب در تهران وجود دارند. برخی از این موارد عبارتند از:

یکی از بهترین روش های انتخاب یک جراح بینی خوب، سوال پرسیدن از افرادی است که قبلا اقدام به انجام جراحی بینی نزد جراح مورد نظر شما کرده اند. در واقع شما می توانید از این افراد درباره میزان رضایت آن ها سوال کرده و به این ترتیب سنجشی نسبی درباره عملکرد جراح بینی خود داشته باشید.

مراجعه به سایت جراحان بینی هم می تواند شما را در انتخاب یک جراح بینی خوب یاری نماید. در واقع شما در این وبسایت ها می توانید نمونه کارها و ویدیوهای جراحی پزشک را مشاهده کرده و با دید بازتری اقدام به انتخاب بهترین جراح بینی کنید.

پس از انتخاب جراح بینی خود، برای اطمینان بیشتر به صورت حضوری به مطب رفته و با بیماران حاضر در مطب به گفتگو بپردازید و میزان رضایت آن ها را مورد بررسی قرار دهید. داشتن یکی دو مورد بیمار ناراضی نمی تواند خدشه ای در میزان مهارت و تجربه جراح بینی وارد کند، اما اگر ناراضیان زیادی را پیدا کردید، بدانید که راه انتخاب بهترین جراح بینی را اشتباهی رفته اید.

با مراجعه به سایت پزشک می توانید میزان تحصیلات و رزومه کاری جراح بینی را مورد بررسی قرار دهید و از طریق گالری تصاویر سایت یا صفحات مجازی ایشان به مشاهده نمونه کار های ایشان بپردازید. در ادامه می توانید نمونه یکی از صفحات سایت دکتر راستا، جراح بینی را ببینید.

درباره دکتر نسرین راستا
درباره دکتر نسرین راستا

عوامل موثر بر روی نتیجه رینوپلاستی

برخی از افراد دچار این باور اشتباه هستند که با انتخاب بهترین جراح بینی تمام توقعاتی که از جراحی بینی دارند بر آورده خواهد شد؛ در صورتی که چنین نبوده و این عمل زیبایی محدودیت هایی دارد که امکان تحقق برخی از توقعات را به جراح بینی نمی دهد حتی اگر ایشان بهترین جراح بینی باشند. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه عواملی در جراحی بینی محدودیت ایجاد می کنند؟ در ادامه مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روری نتیجه جراحی زیبایی بینی را نام برده و توضیحات مهمی را در رابطه با هر یک بیان کرده ایم.

نوع بینی

یکی از عواملی که ممکن است موجب عدم تحقق خواسته های شما از جراحی بینی شود، نوع بینی شما می باشد. بینی ها با توجه به ضخامت پوست و استخوان ها و همچنین میزان بافت تشکیل دهنده آن ها به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شوند. بینی های استخوانی از استخوان هایی تشکیل شده اند که از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و میزان بافت نرم آن ها کم می باشد، پوستی که در این نوع بینی بر روی اسکلت و بافت های بینی قرار می گیرد نازک است. به همین دلیل جراحی بینی استخوانی راحت تر است.

بینی های گوشتی متشکل هستند از بافت زیاد، استخوان هایی نازک و پوستی که ضخامت آن به شدت زیاد بوده و چربی های فعال به وفور در آن مشاهده می شوند. از طرفی برای این که بتوان تغییراتی همچون سربالا کردن زیاد را که از ویژگی های اصلی بینی های فانتزی به شمار می رود در بینی ایجاد کرد، لازم است تا بینی استخوان های محکم، بافت کم و پوست نازکی داشته باشد که به دلیل عدم وجود این ویژگی ها در بینی هایی که گوشتی هستند انجام جراحی بینی فانتزی برای آن ها غیر ممکن بوده و حتی بهترین جراح بینی نیز قادر به انجام آن نخواهد بود.

زیاد بودن ایرادات بینی

میزان ایرادات در برخی از بینی ها به حدی زیاد است که نمی توان همه آن ها را با یک بار جراحی از بین برد و این هیچ ارتباطی به میزان تبحر و تجربه جراح بینی ندارد. برای این که نتیجه جراحی بینی مورد رضایت شما باشد لازم است تا از تمام محدودیت ها، شدنی ها و نشدنی های جراحی بینی مطلع باشید.

جراحی زیبایی بینی چه نکاتی را می تواند برطرف کند؟

جراحی زیبایی بینی می تواند تغییرات زیر را در اندازه، شکل و عملکرد بینی انجام دهد:

 • نوک بینی را صاف کند
 • اندازه یا شکل سوراخ های بینی را اصلاح کند
 • زاویه بینی را تغییر دهد
 • پل را صاف یا باریک کند
 • قوز یا فرو رفتگی بیش از حد روی تیغه بینی را صاف کند
 • تنفس را بهبود ببخشد
بیشتر بخوانید
ترمیم بینی بدون جراحی با تزریق فیلر بینی

با اصلاح فرم و نسبت بینی، جراح زیبایی بینی می تواند بینی را با سایر ویژگی های صورت هماهنگ کند. تغییرات مورد نظر اغلب ظریف هستند، اما بسیاری از بیماران اظهار داشتند که اعتماد به نفس و قدرت جسمی آن ها پس از جراحی زیبایی بینی به طرز چشمگیری بهبود می یابد. در حالی که بسیاری از جراحی های بینی برای اهداف زیبایی انجام می شوند، جراحی زیبایی بینی همچنین می تواند مشکلات عملکردی تنفسی و تغییر شکل های ایجاد شده توسط شکستگی های قبلی بینی و یا ژنتیک را اصلاح کند.

از جلسه مشاوره با بهترین جراحی بینی چه انتظاری باید داشته باشم؟

ما به کسانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند، توصیه می کنیم وقت یک مشاوره را با دکتر نسرین راستا تعیین کنند. در حین ملاقات، جراح شما یک معاینه کامل بدنی را انجام می دهد، در مورد سابقه پزشکی شما صحبت کرده و بینی شما را ارزیابی می کند. شما و جراح می توانید زمینه های نگرانی و نتایج خود را که می خواهید با جراحی زیبایی بینی بدست آورید، شناسایی کنید. اگر جراح تشخیص دهد شما کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی هستید، شروع به تهیه یک برنامه جراحی سفارشی برای ایجاد ظاهری که شما می خواهید، می کند.

آیا جراحی زیبایی بینی یک عمل ساده است؟

خیر. جراحی زیبایی بینی یک عمل چالش برانگیز است. البته این مسئله ناشی از چندین عامل است. اول، بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط صورت قرار دارد. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی زیبایی بینی اغلب بسیار ناچیز است اما این تغییرات می توانند تفاوت عمده ای در نحوه عملکرد بینی داشته باشند. از آنجا که این تغییرات کم است، بنابراین حاشیه خطا نیز کم است.

تورم و قرار دادن بی حسی موضعی در پوست باعث ایجاد مشکل در حین جراحی می شود و بسیاری از تغییرات ظریف ایجاد شده را پنهان می کند. جراحی زیبایی بینی یک برنامه استاندارد یا ترتیب مراحل مشخص ندارد. جراحان بینی هر عمل را متناسب با نیاز بیمار تنظیم می کنند.

جراحی زیبایی بینی مردانه دکتر راستا
جراحی زیبایی بینی مردانه دکتر راستا

روش جراحی بهترین جراح بینی چگونه است؟

جراحی زیبایی بینی به صورت سرپایی انجام می شود و بیماران در حین عمل به طور معمول تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند. بسته به کاری که انجام می شود، جراحی زیبایی بینی گاهی اوقات از طریق برش هایی که کاملاً در داخل بینی پنهان شده اند (به نام جراحی زیبایی بینی آندونازال یا بسته) انجام می شود.

در بیشتر مواقع، برش های داخلی با یک برش کوچک و کاملاً استتار شده روی کلوملا (پوستی که سوراخ های بینی را جدا می کند) ترکیب می شوند. سپس پوست از چارچوب بینی آزاد می شود و به جراح اجازه می دهد غضروف و استخوان زیرین را به شکل دلخواه (که جراحی زیبایی بینی خارجی یا باز نامیده می شود) شکل دهد. پس از اصلاح شکل، برش ها با بخیه های ریز بسته می شوند. جراحی زیبایی بینی بر اساس پیچیدگی عمل ممکن است بین یک تا سه ساعت طول بکشد.

جراحی زیبایی بینی به روش بسته و باز

به طور کلی دو روش برای انجام جراحی زیبایی بینی وجود دارد که هر روش بسته به تغییرات دلخواه مزایای مشخص خود را دارد. در حین جراحی بینی باز، برش ها در داخل چین طبیعی کولوملا در سطح زیرین بینی قرار می گیرند. این مکان معمولاً حداکثر دید در چارچوب زیرین بینی را فراهم می کند و به جراحان هنگام کنترل مجدد بینی، دسترسی زیادی می کند. به همین دلیل، جراحی زیبایی بینی غالباً برای جراحی تجدید نظر یا روشهایی که نیاز به تغییرات بسیار دقیق دارند، موثر است.

جراحی بینی بسته از برش های داخلی استفاده می کند، که نقطه دسترسی دکتر را فراهم می کند. اگرچه روش بسته می تواند از حداقل جای زخم قابل مشاهده استفاده کند، اما این روش فقط در تعداد مشخصی از موارد جراحی زیبایی بینی مناسب است. با مشورت شما، جراح بینی، روش های مختلف انجام جراحی زیبایی بینی را توضیح می دهند و به شما می گوید که کدام روش برای آناتومی و اهداف زیبایی شما ایده آل ترین است.


آمادگی های قبل از عمل بینی

قبل از زمان بندی جراحی زیبایی بینی، باید با جراح خود در مورد عوامل مهمی که تعیین می کند احتمالاً جراحی برای شما مناسب است صحبت کنید. این جلسه به طور کلی شامل موارد زیر است:

 • سابقه پزشکی شما: مهم ترین سوالی که پزشک از شما خواهد پرسید در مورد انگیزه شما برای جراحی و اهداف شماست. پزشک همچنین در مورد سابقه پزشکی شما سوالاتی را می پرسد. از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر دارویی که مصرف می کنید. اگر به اختلال خونریزی مانند هموفیلی مبتلا هستید، ممکن است کاندید جراحی زیبایی بینی نباشید.
 • معاینه بدنی: پزشک شما یک معاینه کامل بدنی، از جمله آزمایشات مورد نیاز، مانند آزمایش خون را انجام می دهد. وی همچنین ویژگی های صورت و داخل و خارج بینی شما را بررسی می کند.
 • معاینه فیزیکی: معاینه دقیق بینی به جراح بینی کمک می کند تا مشخص کند که چه تغییراتی باید ایجاد شود و ویژگی های جسمی شما مانند ضخامت پوست یا قدرت غضروف در انتهای بینی چگونه تأثیر می گذارد. معاینه بدنی نیز برای تعیین تأثیر جراحی زیبایی بینی بر تنفس شما بسیار مهم است.
 • تهیه عکس شخصی در مطب: پزشک شما از زوایای مختلف از بینی شما عکس می گیرد. جراح شما ممکن است از نرم افزار رایانه ای برای دستکاری عکس ها استفاده کند تا به شما نشان دهد چه نتیجه ای ممکن است بعد از عمل بینی بگیرید.. پزشک شما از این عکس ها برای ارزیابی قبل و بعد، در حین جراحی و بررسی طولانی مدت استفاده خواهد کرد. از همه مهمتر، عکس ها می توانند اهداف جراحی را مشخص کنند.
 • بحث درباره انتظارات شما: شما و پزشک باید در مورد انگیزه ها و انتظارات خود صحبت کنید. وی توضیح خواهد داد که جراحی زیبایی بینی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد و چه نتیجه ای می تواند داشته باشد. طبیعی است که در مورد ظاهر خود کمی آگاه باشید، اما بسیار مهم است که در مورد خواسته ها و اهداف خود برای جراحی با جراح خود صحبت کنید.
 • اگر چانه کوچکی دارید، جراح ممکن است در مورد انجام جراحی برای افزایش چانه با شما صحبت کند. این به این دلیل است که یک چانه کوچک توهم بزرگتر شدن بینی را ایجاد می کند. در چنین شرایطی نیازی به جراحی چانه نیست، اما ممکن است مشخصات صورت را متعادل تر کند. این اقدام مادلینگ صورت نامیده می شود.
 • پس از برنامه ریزی جراحی، باید در صورت انجام عمل جراحی، حتما ترتیبی لحاظ کنید تا شخصی شما را به خانه برساند.
 • در چند روز اول پس از بیهوشی، ممکن است دچار افت حافظه، کاهش سرعت واکنش و اختلال بدنی شوید. بنابراین ترتیب دهید که یکی از اعضای خانواده یا دوست شما یک یا دو شب در کنار شما بماند تا هنگام بهبودی از جراحی در انجام کارهای مراقبت شخصی به شما کمک کند.

انواع جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی به جهت اهداف مختلف انجام می شود که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

جراحی بینی ترمیمی

اگر جراحی زیبایی بینی قبلی نتوانست اهداف شما را برای جراحی بینی محقق کند یا شما از نتیجه جراحی بینی قبلی ناراضی بودید، جراح بینی و پزشکان گوش و حلق و بینی عمل بینی مجدد را که برای ترمیم عمل بینی اولیه شما خواهد بود، انجام می دهند. جراحی بینی ترمیمی یک روش پیچیده است که برای رسیدگی به موارد زیبایی یا عملکردی که ممکن است با جراحی اولیه حل نشده باشد، به سطح تخصص بالایی نیاز دارد.

از آنجا که استخوان ها و غضروف ها قبلاً تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، جراحی زیبایی بینی ثانویه باید با نهایت دقت و دقت انجام شود و انتخاب یک جراح زیبایی بینی ترمیمی ماهر ضروری باشد. جراح بینی به شما توضیحات کامل را می دهد تا درک کاملی از اهداف زیبایی شما بدست آورند و یک برنامه درمانی برای رفع نگرانی هایی که ممکن است با جراحی اولیه بینی شما اصلاح نشده یا تشدید شده اند، تشکیل دهند.

علاوه بر پرداختن به مسائل زیبایی و عملکردی طولانی مدت، از جراحی زیبایی ثانویه نیز می توان برای درمان آسیب ناشی از آسیب بینی که پس از جراحی بینی اولیه به وجود آمده استفاده کرد.

بازسازی بینی

اگر آسیب دیدگی ناشی از بیماری یا حادثه زیاد باشد، روش بازسازی بینی می تواند درمان مناسب تری برای نیازهای شما باشد. بازسازی بینی معمولاً با جراحی زیبایی بینی و جراحی بینی ترمیمی انجام می شود، زیرا میزان آسیب دیدگی صورت مشخص است. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که جراحی بینی شکسته عملی پیچیده است و باید توسط یک جراح بینی خوب مورد انجام قرار گیرد. در غیر این صورت نمی توان انتظار دریافت بهترین نتیجه ممکن را داشت.

در بسیاری از موارد، انجام این عمل پس از انجام جراحی برداشتن سرطان یا آسیب دیدگی شدید توصیه می شود. در بازسازی بینی می توان مشکلات تنفسی را اصلاح کرده و عملکرد بینی را بهبود بخشد و همچنین آسیب های پیچیده تر در چارچوب بینی را ترمیم کند. این ممکن است شامل تکنیک هایی مانند پیوند پوست یا غضروف یا تجدید نظر در اسکار صورت باشد. برنامه جراحی هر بیمار مبتنی بر بهترین روش برای رفع آسیب ها و نیازهای منحصر به فرد آنها تدوین خواهد شد.

سپتوپلاستی

سپتوپلاستی نوعی جراحی بینی است که به طور خاص برای صاف کردن تیغه بینی، نواری از استخوان و غضروف که سوراخ های بینی را جدا می کند، طراحی شده است. هنگامی که تیغه نامناسب یا منحرف شود، برخی از بیماران ممکن است انسداد تنفسی و محدود شدن جریان هوا را تجربه کنند.

سپتوپلاستی برای ترمیم تیغه بینی، از بین بردن انسداد و اجازه نفس راحت تر به بیماران انجام می شود. در صورت تمایل می توان این کار را همزمان با جراحی زیبایی بینی انجام داد و یا به عنوان یک روش مستقل دنبال کرد.

جراحی بینی چه تفاوتی با سپتوپلاستی دارد؟

جراحی زیبایی بینی جراحی برای تغییر شکل بینی است. از آنجا که تنفس و شکل بینی با هم ارتباط دارند، ممکن است گاهی جراحی زیبایی بینی نه تنها برای تغییر نوع بینی بلکه برای بهبود تنفس از طریق بینی انجام شود. سپتوپلاستی جراحی برای بهبود تنفس از طریق صاف کردن دیواره داخل بینی است که مجاری بینی را به سمت راست و چپ تقسیم می کند (تیغه بینی). هنگامی که تیغه بینی کج باشد، تنفس از طریق بینی را دشوار می کند. سپتوپلاستی اغلب با جراحی زیبایی بینی ترکیب می شود.

بیشتر بخوانید
کبودی و تورم بعد از جراحی بینی

بیهوشی جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی به بی حسی موضعی همراه با آرام بخشی یا بیهوشی عمومی نیاز دارد، این بستگی به میزان پیچیده بودن جراحی و ترجیح جراح دارد. قبل از جراحی با پزشک خود مشورت کنید که کدام نوع بیهوشی مناسب شماست.

در بیش تر موارد از بیهوشی عمومی برای افزایش راحتی بیماران در طول عمل زیبایی بینی بهره گرفته می شود ولی با این حال در برخی موقع که فرد داوطلب جراحی دارای بیماری های خاص یا حساسیت است، ممکن است بیهوشی عمومی با محدودیت مواجه شود.

بی حسی موضعی همراه با آرام بخش. این نوع بیهوشی معمولاً در محیط سرپایی استفاده می شود. این محدود به یک منطقه خاص از بدن شما است. پزشک داروی بی حسی را به بافت های بینی شما تزریق می کند و با داروی تزریق داخل وریدی  شما را آرام می کند. این باعث می شود شما بیهوش شوید اما کاملاً در خواب نیستید.

بیهوشی عمومی. دارو (بیهوشی) را با استنشاق یا از طریق یک لوله کوچک  که در رگ دست، گردن یا قفسه سینه قرار دارد دریافت می کنید. بیهوشی عمومی کل بدن شما را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث می شود در حین جراحی بیهوش شوید. بیهوشی عمومی به لوله تنفسی نیاز دارد.

نکات مهم بعد از جراحی

بعد از جراحی برای کاهش خونریزی و تورم باید در رختخواب استراحت کنید و سرتان را بالاتر از سینه بلند کنید. بینی شما ممکن است به دلیل تورم یا به علت وجود آتل هایی که در داخل بینی قرار گرفته اند، گرفتگی داشته باشد.

در بیشتر موارد، پانسمان داخلی یک تا هفت روز پس از جراحی در جای خود باقی می ماند. پزشک همچنین برای محافظت و پشتیبانی از آتل بینی شما را نوار می زند. معمولاً حدود یک هفته در محل قرار دارد.

خونریزی جزئی و تخلیه مخاط و خون قدیمی برای چند روز پس از جراحی یا پس از برداشتن پانسمان طبیعی است. جراح بینی شما ممکن است یک قطعه کوچکی از گاز که با نوار در محل خود نگه داشته شده است، برای جذب تخلیه خون آبه ها در زیر بینی شما قرار دهد. گاز را طبق دستور پزشک عوض کنید. قطره چکان را محکم در بینی قرار ندهید.

برای کاهش بیشتر احتمال خونریزی و تورم، پزشک ممکن است از شما بخواهد که چندین هفته پس از جراحی اقدامات احتیاطی را دنبال کنید. پزشک ممکن است از شما بخواهد:

از انجام فعالیت های سنگین مانند ایروبیک و آهسته دویدن خودداری کنید.

در حالی که باند روی بینی خود دارید، از رفتن به حمام خودداری کنید.

بینی خود را باد نکنید.

برای جلوگیری از یبوست از غذاهای سرشار از فیبر مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنید. یبوست می تواند شما را تحت فشار قرار دهد و باعث فشار بر محل جراحی شود.

از حالت های شدید چهره مانند لبخند زدن یا خندیدن پرهیز کنید.

دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید تا حرکت لب بالایی شما محدود شود.

لباسی بپوشید که جلوی آن بسته شود. لباس مانند پیراهن یا ژاکت را روی سر خود نکشید.

علاوه بر این، برای جلوگیری از فشار روی بینی، حداقل چهار هفته بعد از جراحی عینک یا عینک آفتابی را روی بینی خود قرار ندهید. می توانید از لنز در مواقع ضروری استفاده کنید.

هنگام بیرون بودن از کرم ضد آفتاب SPF 30 مخصوصاً روی بینی خود استفاده کنید. آفتاب زیاد ممکن است باعث تغییر رنگ نامنظم دائمی در پوست بینی شما شود.


بهترین سن انجام جراحی زیبایی بینی

طبق توصیه جراحان بینی، عمل زیبایی بینی باید پس از اتمام سن بلوغ انجام گیرد ، اتمام سن بلوغ در دختران پس از 16 سالگی و در پسران پس از 18 سالگی می باشد؛ در ذیل به برخی از دلایل این مسئله اشاره شده است:

رشد بینی از زمان تولد آغاز شده و تا پایان سن بلوغ ادامه دارد، بنابراین برای انجام جراحی زیبایی بینی باید تا اتمام یافتن رشد بینی صبر کرد.

برخی از غضروف های بینی تا پایان سن بلوغ وظیفه رشد اعضا صورت را بر عهده دارند؛ از این رو انجام جراحی زیبایی بینی زودتر از این موعد، سبب بروز اختلال در رشد اعضا صورت می شود.

مصرف غذا و دارو قبل و بعد از عمل بینی

به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی از داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. این داروها ممکن است خونریزی را افزایش دهند. فقط آن دسته از داروهایی را که جراح شما تایید یا تجویز کرده است، مصرف کنید. همچنین از داروهای گیاهی و مکمل های بدون نسخه خودداری کنید. اگر سیگار می کشید، سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن روند بهبودی بعد از جراحی بینی را کند می کند و احتمال ابتلای شما به عفونت را بیشتر می کند.

آیا جراحی بینی عوارض دارد؟

دو عامل مهم در نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیر به سزایی دارند و آن دو، انتخاب درست بهترین جراح بینی و رعایت مراقبت های پس از عمل توسط بیماران هستند. در صورتی که جراح بینی به میزان کافی در این زمینه تجربه و مهارت داشته باشد و بیماران نیز نکات و مراقبت های پس از عمل زیبایی بینی را رعایت کنند ، هیچ گونه خطری بعد از عمل بینی ، بیماران را تهدید نمی کند.

اما در غیر این صورت احتمال بروز عوارضی هم چون نامتقارنی حفره های بینی ، بی حسی ، درد شدید و غیره در آن ها وجود دارد ، بنابراین جهت جلوگیری از بروز عوارض جراحی بینی، به جراح چیره دست و ماهر مراجعه کرده و نسبت به رعایت دستورالعمل های پس از جراحی بینی توجه نشان دهید.

بهترین جراح بینی

بهبودی بعد از جراحی زیبایی بینی چگونه است؟

 • پس از جراحی، آتل محافظ روی بینی زده می شود و به مدت یک هفته در جای خود باقی می ماند.
 • کبودی و تورم در اطراف بینی و چشم بسیار شایع است و معمولاً در طی دو هفته اول بهبودی بهبود می یابد.
 • بعضی از بیماران بسته به نوع پوستشان ممکن است تورم جزئی داشته باشند که تا یک سال ادامه یابد.
 • درد به طور کلی بسیار خفیف است و به راحتی با دارو درمان می شود.
 • در طی حدود یک هفته پس از جراحی، جراح بخیه ها و آتل محافظ را برمی دارد.
 • بیشتر بیماران ظرف پنج تا هفت روز به کار خود برمی گردند.

نتایج جراحی زیبایی بینی

تغییرات بسیار جزئی در ساختار بینی شما که اغلب در میلی متر اندازه گیری می شوند – می تواند تفاوت زیادی در ظاهر بینی شما ایجاد کند. در بیشتر مواقع، یک جراح باتجربه می تواند به نتیجه برسد که هر دوی شما از آن راضی هستید.

اما در برخی موارد، تغییرات جزئی کافی نیست و ممکن است شما و جراح خود تصمیم بگیرید که برای تغییرات بعدی جراحی دوم را انجام دهید. در این صورت، حداقل یک سال باید منتظر عمل جراحی باشید، زیرا در این مدت بینی شما ممکن است تغییراتی ایجاد کند.

دکتر نسرین راستا به بسیاری از بیماران جراحی زیبایی بینی کمک کرده اند تا به فرم بینی و مشخصات مورد نظر خود دست یابند. آموزش و تجربه جراحان ما در زمینه جراحی ترمیمی پلاستیک صورت به آنها این امکان را داده است که تنفس مناسب و عملکرد بینی را برای بیمارانی که از ناهنجاری های ساختاری و یا صدمات ضربه ای بینی رنج می برند، بازیابی کنند.

اگر شما در نظر دارید جراحی زیبایی بینی انجام دهید، دکتر نسرین راستا مهارت و تخصص ویژه ای دارند که به شما کمک می کنند تا نتایج بهینه از روش خود را بدست آورید.

جراحی زیبایی بینی چه مدت طول می کشد؟

در جراحی زیبایی بینی، چارچوب داخلی بینی به طور دائمی دوباره بازیابی می شود، و با کاهش تورم نتیجه باید بهبود یابد. ممکن است بینی یک سال طول بکشد تا نتیجه نهایی حاصل شود. در حالی که نتایج حاصل از جراحی بینی می تواند بسیار ماندگار باشد،

انتخاب یک جراح بینی خوب برای انجام جراحی زیبایی بینی وهمچنینبرای لذت بردن از نتایج طولانی مدت ضروری است. به طور کلی، کسانی که در عمل های زیبایی بینی تخصص دارند، قادرند بالاترین استانداردهای ایمنی و مراقبت را ارائه دهند.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است؟

بسته به شرایط بیمار و همچنین برنامه درمانی سفارشی، هزینه جراحی بینی متفاوت خواهد بود. به طور کلی تعدادی متغیر وجود دارد که می تواند بر این قیمت تأثیر بگذارد و هزینه نهایی را تحت تأثیر قرار دهد.

عواملی که معمولاً بر روی قیمت عمل تأثیر می گذارند شامل پیچیدگی تغییرات مورد نظر، نیاز به پیوند غضروف یا عدم نیاز آن، و اگر بیمار قبلاً تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گرفته باشد.

هزینه های جراحی بینی، متخصص بیهوشی و امکانات جراحی نیز در آن لحاظ می شود. در پایان مشاوره مقدماتی، دکتر نسرین راستا قادر خواهند بود بر اساس نیازها و اهداف منحصر به فرد خود، هزینه نهایی را به بیمار اعلام خواهد کرد.

آیا بعد از جراحی زیبایی بینی جای زخم باقی می ماند؟

در حالی که هر روش جراحی به طور معمول نوعی زخم برجای می گذارد، جراحی زیبایی بینی از ایجاد جای زخم تا حد ناچیز استفاده می کند. این امر به دلیل قرار دادن برش استراتژیک از طریق جراحان بینی، ایجاد زخمهای پس از جراحی تقریباً غیرقابل شناسایی است.

بسته به اینکه کدام روش جراحی زیبایی بینی (باز یا بسته) برای رسیدن به اهداف شما مناسب باشد، یا از طریق یک برش ایجاد شده در داخل، یا از سطح زیرین بینی به چهارچوب بینی دسترسی خواهند یافت. برش داخلی رینوپلاستی بسته قابل مشاهده نیست و برش باز در امتداد پایه کلوملا قرار می گیرد، به طور معمول در چین طبیعی ترکیب می شود.

بیشتر بخوانید
قبل از عمل بینی چیکار کنیم؟

آیا امکان عمل بینی بدون جراحی وجود دارد؟

در بعضی موارد، با استفاده از پرکننده های پوستی غیر جراحی، می توان ظاهر بینی را اصلاح کرد. استفاده از پرکننده های پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک برای تنظیم فرم بینی اغلب به عنوان “تزریق فیلر بینی” شناخته می شود، یک جایگزین کم تهاجمی برای جراحی بینی که می تواند به بیماران امکان بهبود موقت را بدون بیهوشی یا توقف بدهد.

با استفاده از این حجم دهی، می توان پل بینی را صاف کرد، برجستگی ها و فرورفتگی ها را صاف کرد و نسبت بینی را به طرز ظریفی اصلاح کرد.

در حالی که تزریق فیلر به بینی می تواند برای موارد خاص به صورت موقت موثر باشد، اما درمان در محدوده آنچه می تواند بدست آورد محدود است. پر کننده ها به طور معمول نمی توانند نگرانی های مربوط به زاویه نوک بینی را برطرف کنند یا ابعاد سوراخ های بینی را تنظیم کنند.

علاوه بر این، درمان غیر جراحی قادر به اصلاح مشکلات تنفسی یا انحراف تیغه بینی نیست. به طور کلی، روش غیر جراحی به همان کیفیت نتایج جراحی زیبایی بینی نمی رسد. با این حال، بسته به نگرانی شما، پرکننده های پوستی ممکن است بتوانند درجاتی از زیبایی را ایجاد کنند.

نحوه کاهش تورم بعد از جراحی بینی

تورم بینی بخشی از روند جراحی زیبایی بینی است که می تواند چندین ماه ادامه داشته باشد. همانطور که گفته شد، روش های مختلفی برای کاهش التهاب و دستیابی به دوره نقاهت کوتاه تر وجود دارد.

 • مصرف زیاد نمک اغلب تورم را تشدید می کند، بنابراین یک رژیم غذایی سالم با غذاهای غنی از پروتئین و آنتی اکسیدان مانند سبزیجات برگ دار، میوه ها، سبزیجات، تخم مرغ و چربی های سالم می تواند به کاهش تجمع مایعات کمک کرده و از التهاب بیشتر جلوگیری کند.
 • علاوه بر این، ممانعت از قرار گرفتن در محیط های بسیار گرم می تواند روند بهبودی را تسریع کند، زیرا تورم اغلب با گرما تشدید می شود.
 • سعی کنید از خوردن غذای خیلی گرم یا تند، دوش گرفتن با آب بیش از حد گرم و قرار دادن بافت صورت در معرض رطوبت خودداری کنید.
 • همچنین باید از ورزش در اوایل دوره بعد از عمل خودداری کنید. دکتر نسرین راستا در مورد اینکه چه زمانی ممکن است روال ورزش خود را از سر بگیرید به شما توضیح خواهد داد.
کاهش تورم بعد از عمل بینی
کاهش تورم بعد از عمل بینی

فین کردن بعد از عمل زیبایی بینی

حداقل از دو هفته پس از جراحی باید از فشار آوردن به بینی خودداری کنید. در برخی موارد که در آن تیغه انحرافی اصلاح شده است ممکن است به مدت طولانی تری نیاز داشته باشد. احساس گرفتگی بعد از جراحی زیبایی بینی یک پاسخ طبیعی به تورم بافت های بینی است، اما دمیدن شدید بینی قبل از رسیدن به یک مرحله مناسب از بهبود می تواند باعث خونریزی، آسیب داخلی و احتمالاً نتیجه نهایی تغییر یافته شود.

فین کردن بعد از عمل بینی

چه مدت بعد از جراحی زیبایی بینی می توانم عینک بزنم؟

عینک نباید چهار تا شش هفته روی پل بینی باشد. در صورت نیاز یا تمایل می توان از لنزهای در طی روند بهبودی استفاده کرد.

چگونه می توانم بینی خود را پس از جراحی بینی تمیز کنم؟

به گفته بهترین جراح بینی در تهران، پس از جراحی می توانید بدون ایجاد اختلال در بافت بهبود یافته، بینی را تمیز کنید و با استفاده از محلول شستشو یا اسپری، سوراخ های بینی را مرطوب کرده تا پوشش بینی خشک نشود. برای تمیز کردن کامل بیشتر سوراخ های بینی، می توان از یک سواب نوک پنبه ای پوشانده شده با وازلین استفاده کرد تا به آرامی در داخل لبه بینی مرطوب و روان شود. مراقب باشید از وارد آمدن فشار زیاد به بافتهای نرم بینی خودداری کنید، زیرا استخوان های داخلی و غضروف ظریف خواهند بود.

دکتر نسرین راستا می تواند در هنگام مشاوره هر گونه سوال یا نگرانی شما را در این باره برطرف خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و هر مشکل دیگری می توانید با سامانه مشاوره آنلاین دکتر نسرین راستا تماس بگیرید.

مشاوره آنلاین دکتر نسرین راستا
مشاوره آنلاین دکتر نسرین راستا

سوالات متداول پرسیده شده از بهترین جراح بینی

برچسب ها:
دکتر نسرین راستا

دکتر نسرین راستا

دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن
(جراحی پلاستیک بینی و صورت)
برخی از خدمات ارائه شده توسط دکتر نسرین راستا به شرح ذیل است:
عمل بینی
عمل بینی استخوانی
عمل بینی گوشتی
جراحی پلاستیک بینی
جراحی زیبایی بینی
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

10 دیدگاه ها
 1. هزینه عمل بینی ثابت هست یا با توجه به هر شخصی متفاوته؟

  پاسخ
  • با توجه به فرم صورت و نوع بینی هر فردی متفاوت است.

   پاسخ
 2. برای بینی های گوشتی تا چند وقت از چسب بینی استفاده میشه؟

  پاسخ
  • حداقل زمان استفاده از چسب بینی بعد از عمل جراحی مدت 2 تا 3 ماه می باشد. برای نوع بینی گوشتی این زمان افزایش پیدا می کند.

   پاسخ
 3. آیا عمل بینی که انجام میدین کبودی داره؟

  پاسخ
  • خیر معمولا عمل هایی که ما انجام میدیم کبودی نداره یا با کمترین کبودی همراه است.

   پاسخ
 4. چه زمانی ظاهر من نرمال خواهد شد؟

  پاسخ
  • به طور معمول یک سال زمان نیاز هست تا بینی فرم طبیعی خود را پیدا کند.

   پاسخ
 5. عمل بینی با وجود حساسیت و آلرژی امکان پذیر است؟

  پاسخ
  • بله. به مطب مراجعه یا با سامانه مشاوره آنلاین ارتباط برقرار کنید تا مشاوره لازم انجام شود.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *