لوگو دکتر نسرین راستا

جراحی بینی گوشتی | بهترین جراح بینی گوشتی تهران

شاید بینی شما هم از نوع گوشتی باشد و از جراحی بینی گوشتی هراس داشته باشید. همیشه این ذهنیت برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند وجود دارد که جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است و بعد از مدتی که از عمل بینی گوشتی میگذرد، ممکن است به حالت اولیه خود بازگردد.

اما ما به شما این نوید و تضمین را خواهیم داد که امروزه با تکنیک هایی که در زمینه جراحی بینی گوشتی وجود دارد، عمل بینی گوشتی را غیر قابل برگشت کرده و مانند عمل بینی استخوانی نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت.

برای اینکه بتوانید در این زمینه اطلاعات تکمیلی را داشته باشید، ادامه این مطلب را دنبال کنید تا با اطمینان خاطر برای عمل بینی گوشتی خود اقدام کنید. ما با در اختیار گذاشتن تصاویر و ویدئوهای مربوط به جراحی بینی گوشتی، به شما نشان خواهیم داد که در صورتی که عمل بینی گوشتی توسط بهترین جراح بینی گوشتی انجام شود، نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت.

بینی گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

 بینی های گوشتی معمولا دارای پوستی ضخیم هستند که غدد چربی فراوانی زیر پوست و ناحیه نوک بینی گوشتی وجود دارد. سر بینی نیز پهن است.

بینی گوشتی بر خلاف اینکه نوک پهنی دارند، غضروف ضعیفی دارند. طوری که اگر کوچکترین فشاری به نوک بینی وارد شود به راحتی پایین می رود. در واقع می توان گفت همین ضعف در غضروف، باعث می شود که ساختار نگهدارنده و حمایتی بینی ضعیف باشد.

غضروف های ضعیف در بینی های گوشتی باعث افتادگی و پهن شدن نوک بینی بعد از عمل زیبایی بینی می شود.

 دیگر خصوصیتی که بینی های گوشتی دارند این است که وقت سر به عقب یا بالا گرفته می شود، حالت نیم دایره یا ذوزنقه می گیرد در حالی که نوک بینی و کناره های آن باید حالت مثلث داشته باشد.

نکته ی دیگری که باید گفت این است که در بینی های گوشتی، به جای اینکه نوک بینی پهن باشد ناحیه بالاتر از نوک بینی پهن ترین قسمت بینی است.

اما با این حال می توان گفت عمل بینی گوشتی به هیچ عنوان عمل خطرناک و غیر ممکنی نیست به شرط اینکه توسط بهترین جراح بینی گوشتی و با تکنیک های اصولی ، انجام شود.

بینی های گوشتی به دلیل ساختار و غضروف ضعیفی که دارند، به جای برداشتن و کوچک کردن آنها، باید غضروف آن ها را اصلاح و تقویت کرد.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

رینوپلاستی بینی گوشتی توسط دکتر نسرین راستا

انواع بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی مردانه و عمل بینی گوشتی زنانه هردو به یک صورت است که در ادامه مقاله شرح داده ایم.

بینی های گوشتی نیز دارای مشخصه های متفاوتی است که در زیر به آنها اشاره می شود:

بینی های گوشتی با غدد چربی فراوان و منافذ زیاد و بزرگ

این نوع بینی های گوشتی همانطور که پیداست دارای پوستی با منافذ بزرگ است که غدد زیر پوستی فعال دارد.

جراح بینی گوشتی قبل از اقدام به عمل با دادن رژیم غذایی مناسب و همچنین تجویز داروهای مناسب تا حدی این مشکل را برطرف می کند. درصورتی که برای برطرف کردن چربی پوست از داروی خاصی استفاده می کنید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

استفاده همزمان داروها ممکن است باعث شود تا در برش های ایجاد شده به منظور عمل بینی، گوشت اضافه بوجود آید.

توصیه می شود به مدت 6 ماه قبل از عمل بینی، از استفاده کردن این داروها خودداری کنید.


 

بینی گوشتی با پوست ضخیم و غدد چربی کم کار

این نوع بینی گوشتی دارای پوستی براق، ضخیم و قرمز است. غدد چربی نسبت به نوع اول فعالیت به نسبت کمتری دارند.

در ادامه فیلم عمل بینی گوشتی مردانه را مشاهده می کنید

تفاوت بینی گوشتی با بینی استخوانی

 

همان طور که اشاره شد بینی های گوشتی دارای پوست ضخیمی هستند در حالی که بینی های استخوانی پوست نازکی دارند.

غضروف بینی های گوشتی ضعیف تر از بینی های استخوانی است. همچنین ضخامت پوست نوک بینی در بینی های گوشتی بیشتر از استخوانی است به همین خاطر ظرافت بعد از عمل بینی در بینی های گوشتی به نسبت بینی های استخوان کمتر است.

حسنی که بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی دارند این است که پوست ضخیم در بینی های گوشتی باعث می شود ایرادات احتمالی که در غضروف یا استخوانی بینی بوجود می آید پوشانده شود و کمتر دیده شود. در صورتی که در بینی های با پوست نازک حتی ایرادات کوچک نیز نمایان می شود.

توصیه می شود جراح بینی گوشتی را برای این کار انتخاب کنید تا نتایج بهتری را دریافت کنید.

در ادامه این مطلب برای اینکه شفاف سازی لازم انجام شود و نگرانی های ذهنی شما برطرف شود، روند عمل بینی گوشتی را به صورت خلاصه برای شما خواهیم گفت.

برای کسب اطلاعات در مورد تفاوت جراحی بینی مونث و بینی مذکر نیز می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

میزان ضخامت پوست در بینی های مختلف، عامل تعیین کننده نوع بینی می باشد.

بینی های استخوانی دارای پوستی نازک هستند و استخوان این نوع بینی از استحکام بالایی برخودار می باشد. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند می توانند اقدام به انجام انواع جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی نمایند. این نوع بینی ایده آل ترین بینی برای انجام جراحی بینی هستند و در صورت انتخاب جراح بینی متبحر، نتیجه مطلوبی از جراحی کسب خواهند کرد.

بینی های استخوانی دارای پوستی نازک هستند و استخوان این نوع بینی از استحکام بالایی برخودار می باشد. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند می توانند اقدام به انجام انواع جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی نمایند. این نوع بینی ایده آل ترین بینی برای انجام جراحی بینی هستند و در صورت انتخاب جراح بینی متبحر، نتیجه مطلوبی از جراحی کسب خواهند کرد.

بینی های گوشتی دارای پوست نازک و غضروف ضعیف هستند. این نوع بینی ها به دلیل ضخامت زیاد پوستشان، تنها مناسب جراحی بینی طبیعی می باشند، چرا که در صورت انجام جراحی بینی فانتزی، ظرافت و هنر دست جراح مشخص نخواهد شد و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد شود.

به طور کلی جراحی بینی گوشتی دشوار تر از جراحی بینی استخوانی می باشد و در صورت عدم تبحر جراح بینی و کوچک شدن بیش از حد بینی، فرد دچار مشکلات تنفسی خواهد شد.

نمونه کارهای دکتر نسرین راستا :

بهترین روش عمل بینی گوشتی

برای اینکه ضعف ساختاری بینی گوشتی نسبت به بینی های دیگر برطرف شود، تکنیک هایی استفاده می شود که عمل بینی گوشتی را با عمل بینی استخوانی متمایز می کند.

کوچک کردن نوک بینی و ظرافت بخشیدن به آن یکی از کارهایی است که در عمل بینی گوشتی انجام می شود. اما این کار باید به نحوی انجام شود که به غضروف بینی آسیبی وارد نشود.

این دقیقا همان تکنیکی است که در گذشته به دلیل عدم توجه به آن، بعد از عمل، بینی شروع به گوشت آوردن می کند.

عمل بینی گوشتی در گذشته، به صورتی بود که غضروف بینی را تا حد امکان برای فرم دادن به بینی برمی داشتند. این کار باعث می شد که فضای بیشتری ایجاد شود و چربی های جدید جای آن را می گرفتند. به همین دلیل فرم بینی بعد از مدت کوتاهی از بین می رفت.

در عمل بینی گوشتی امروزی، در قدم اول ضخامت پوست بینی را کم می کنند. با توجه به اینکه بافت پوست حساس است، این کار باید با مهارت کافی انجام شود. این محدودیت باعث شده تا فقط چربی زیر پوست در ناحیه نوک بینی برداشته شود.

همچنین پایه نوک بینی تقویت می شود و با این کار زیبایی و فرم مطلوب بینی بعد از جراحی دوام پیدا خواهد کرد.

در تکنیک جدید عمل بینی گوشتی تا حد امکان به غضروف بینی دست زده نمی شود. فقط در مواردی که غضروف، فرم و قوس های بینی را بهم زده باشد، به مقدار خیلی کمی برداشته می شود.

در صورت نیاز به تقویت غضروف بینی از غضروف گوش استفاده می شود.

پیوند غضروف در عمل بینی گوشتی
پیوند غضروف در عمل بینی گوشتی به منظور فرم دهی و زیباتر کردن بینی استفاده می شود

آیا فرم بینی گوشتی بعد از عمل برگشت پذیر است؟

یکی از دغدغه هایی که افراد در عمل بینی گوشتی داشته اند، درصد برگشت پذیری فرم بینی بعد از عمل است.
در گذشته برگشت پذیر بودن عمل بینی گوشتی انکار ناپذیر بود و تضمینی برای عدم برگشت پذیری به فرم اولیه بعد از عمل بینی وجود نداشت.
اما این مشکل امروزه دیگر وجود ندارد و با پیشرفتی که در این زمینه بوجود آمده است، افتادگی و برگشت پذیری بینی گوشتی به کمترین حد ممکن و حتی به صفر رسیده است.

آیا فرم بینی گوشتی بعد از عمل برگشت پذیر است؟

یکی از دغدغه هایی که افراد در عمل بینی گوشتی داشته اند، درصد برگشت پذیری فرم بینی بعد از عمل است.
در گذشته برگشت پذیر بودن عمل بینی گوشتی انکار ناپذیر بود و تضمینی برای عدم برگشت پذیری به فرم اولیه بعد از عمل بینی وجود نداشت.
اما این مشکل امروزه دیگر وجود ندارد و با پیشرفتی که در این زمینه بوجود آمده است، افتادگی و برگشت پذیری بینی گوشتی به کمترین حد ممکن و حتی به صفر رسیده است.

روش جراحی بسته و باز چه تفاوتی دارند

 به طور کلی جراحی بینی از دو طریق باز و بسته انجام می شود. چیزی که باعث تمایز این دو روش از یکدیگر شده، محلی است که در آن برش ها ایجاد می شوند. در واقع در جراحی بینی باز برش ها در کلوملا و در روش بسته از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند.
اما از آنجایی که مزیت های جراحی بینی باز بیشتر بوده، خانم دکتر نسرین راستا، متخصص گوش حلق و بینی (جراح بینی خانم)، از این روش اقدام به جراحی کرده و نتایج بسیار مطلوبی برای بیماران خود به ارمغان می آورد.

در روش باز جراح به ساختمان بینی اشراف کامل داشته و می تواند کلیه ایرادات پیچیده یا ساده بینی را برطرف نماید. این در حالیست که جراحی بینی به روش بسته تنها برای افرادی مناسب است که بینی شان ایراد چندانی خصوصا در نوک بینی ندارد. همچنین در جراحی بینی به روش باز احتمال بروز خطا هایی همچون عدم عدم تقارن یا مشکلات تنفسی به حداقل خواهد رسید.

 

نحوه انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی

 

در زمان های گذشته جراحی بینی های گوشتی کاهنده بود به این صورت که برای کوچک کردن بینی بافت و غضروف بینی را بر می داشتند تا بینی کوچک شود و برای مدت کوتاهی بینی زیبا به نظر می رسید.

امروزه برای اینکه جراحی بینی گوشتی مانند بینی استخوانی موفقیت آمیز باشد؛ بافت غضروفی ضعیف با استفاده از تیغه وسط بینی به دلیل استحکام بالایی که دارد تقویت می شود.

بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف است و دیرتر روی اسکلت بینی می چسبد.

ممکن است در سایت های پزشکی عمل بینی گوشتی با لیزر را مشاهده کرده باشید که بخواهید بینی گوشتی بدون عمل بینی انجام دهید، اما باید گفت که جراحی بینی با لیزر قابل انجام نیست و لیزر قادر به ایجاد تغییرات روی بافت و غضروف بینی نخواهد بود.

تنها کاربرد لیزر روی پوست بینی است که قادر به برطرف کردن آکنه و مشکلات سطحی پوست بینی خواهد بود.

همانطور که گفته شد، امروزه با پدید آمدن تکنیک های جدید، احتمال برگشت پذیر بودن بینی های گوشتی را به حداقل رسیده.

چنانچه جراحی بینی گوشتی به خوبی انجام نشود، پس از مدتی غضروف های ضعیف دچار تغییر حالت شده و در نتیجه منجر به افتادگی نوک بینی، جمع شدن یا به وجود آمدن بافت اضافه شوند.

 

 


جراحی بینی گوشتی با لیزر

 

امروزه تبلیغات بسیاری در زمینه جراحی بینی با لیزر به گوش می خورد و افرادی که از بیهوشی و جراحی می ترسند از آن استقبال می کنند. اما باید گفت علی رغم پیشرفت های لیزر در بسیاری از زمینه ها، هنوز قادر به ایجاد تغییر و برش در ساختمان بدن نیست بنابراین این موضوع صحت نداشته و تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

در واقع از لیزر می توان به منظور صاف کردن پوست بینی و همچنین از بین بردن جای برش های جراحی استفاده نمود.

 

آیا می توان در دوران بارداری بینی گوشتی را عمل کرد؟

 

در دوران بارداری امکان انجام جراحی بینی وجود ندارد، چرا که بیهوشی و دارو های آن تاثیر منفی به روی جنین گذاشته و خطرناک است. پس از زایمان و فارغ شدن نیز مادر باید به مدت دو ماه برای عمل بینی دست نگه دارد.

پس از گذشت دو ماه از زایمان و انجام جراحی بینی مادر نباید به مدت 12 ساعت به نوزاد خود شیر بدهد و پس از این مدت که دارو های بیهوشی از بدن وی خارج شد، به فرزند خود شیر بدهد.

افرادی که قصد باردار شدن را دارند، می توانند پس از اینکه یک ماه از عمل بینی آن ها گذشت، برای بارداری اقدام نمایند.

عمل بینی در دوران بارداری
عمل بینی در دوران بارداری

مراقبت های قبل از جراحی بینی گوشتی

 

اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتند از:

آزمایشات لازم را انجام داده و نتیجه آن را در اختیار جراح خود بگذارید.
از دو هفته پیش از عمل از استعمال دخانیات، مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و استفاده از دارو های رقیق کننده خون همچون آسپرین و پروفن خودداری نمایید.
از دو هفته قبل از جراحی بینی، از انجام اقدامات دندانپزشکی پرهیز کنید.
شب قبل از عمل شام سبکی میل کرده و استحمام نمایید.
خانم ها بدون آرایش به محل جراحی مراجعه کنند.
آقایان نیز ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

 

پس از جراحی بینی تا جای ممکن از خندیدن و حرف زدن بیش از حد پرهیز نمایید.

خندیدن-بعد-از-عمل-بینی

هنگام استراحت و دراز کشیدن به صورت طاق باز بخوابید و از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری نمایید؛ همچنین سر خود را توسط دو بالش بالا تر از حد معمول قرار دهید.

هنگام سرفه یا عطسه دهان خود را کاملا باز کنید تا به بینی فشار وارد نشود.

عطسه-کردن-بعد-از-عمل-بینی
فین-کردن-بعد-از-عمل-بینی

از فین کردن خودداری نمایید. زیرا به بینی فشار وارد شده و باعث خونریزی می شود.

تا سه ماه بعد از جراحی زیبایی بینی از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی خودداری نمایید.

استعمال دخانیات و مصرف الکل قبل و بعد از عمل بینی ممنون است

در 48 ساعت اولیه بعد از جراحی بینی، به منظور کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایید.

مصرف نمک و ادویه های تند را به حداقل برسانید.

مصرف-ادویه-و-نمک-ممنوع

تا 6 ماه از عینک استفاده نکنید و در صورت لزوم، از لنز های طبی استفاده نمایید.

تا مدتی از رفتن به استخر و شنا کردن خودداری کنید.

رفتن-به-استخر-بعد-از-عمل-بینی
پانسمان بعد عمل بینی

بعد از جراحی، بر روی بینی گچ و پانسمان قرار می گیرد و بعد از یک هفته برداشته خواهد شد، در طول این مدت توجه داشته باشید که گچ و پانسمان مرطوب نشود.

رژیم غذایی خود را با مصرف مایعات شروع کنید. از خوردن غذاهای سفت که نیاز به فشار دادن فک ها دارد خودداری کنید. غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید.

مصرف نوشیدنی بعد از عمل بینی

 

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

  جراح بینی گوشتی چه نکاتی را در نظر می گیرد؟

جراح بینی گوشتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کدام پزشکان را می توان بهترین جراح بینی گوشتی دانست ؟

جراح بینی گوشتی ابتدا بینی را آنالیز و تجزیه و تحلیل می کند سپس به بررسی غضروف ها می پردازد. اگر غضروف ها قابل جمع کردن باشد این کار باید انجام شود و پس از آن این غضروف ها باید تقویت شوند.

تقویت غضروف ها یعنی بااستفاده از غضروف دیگری از ناحیه تیغه بینی ویا استفاده از غضروف های گوش به نوک بینی اضافه گردند این باعث می شود پایه غضروفی خیلی خوب برای نوک بینی ایجاد شود و احتمال برگشت حالت بسیارکمتر گردد.

کارهایی که جراح بینی گوشتی انجام می دهد
کارهایی که جراح بینی انجام می دهد

دکتر نسرین راستا جراح بینی

دکتر راستا با سابقه 15 سال و بیش از 3000 عمل جراحی یکی از بهترین جراحان تهران با رعایت کردن خطوط قرمز دستگاه تنفسی بیمار از مهارت و هنر خود در جراحی زیبایی بینی استفاده می کند.


نمونه عمل بینی گوشتی

در بخش نمونه جراحی بینی گوشتی می توانید نمونه جراحی بینی گوشتی را مشاهده کنید

 

هزینه عمل بینی گوشتی

 

هزینه عمل بینی گوشتی به فاکتور های مختلفی بستگی دارد که بعد از معاینه در اولین جلسه مشاوره توسط جراح بینی گوشتی مشخص خواهد شد. این فاکتورها عبارتند از: تجربه جراح، منطقه جغرافیایی و هزینه اتاق عمل و تجهیزات مورد استفاده که در بینی های گوشتی، جراحی پیچیده تر و حساس تر است. به همین دلیل نسبت به دیگر جراحی ها هزینه بیشتر دارد.

 

نتایج نهایی جراحی بینی گوشتی

 

با توجه به اطلاعاتی که در زمینه عمل بینی گوشتی بیان شد، باید گفت که عمل بینی گوشتی دیگر یک عمل ریسکی محسوب نمی شود.

به طور کلی در جراحی زیبایی بینی گوشتی ، اگر توسط پزشک حاذق و ماهر انجام شود، نتایج درخشانی به همراه خواهد داشت. در صورتی که مراقبت های قبل و بعد از عمل را به طور صحیح و کامل انجام دهید، دیگر نگران بازگشت و دفرمه شدن بینی را نباشید.

افرادی که عمل بینی گوشتی انجام می دهند باید صبورتر باشند تا بهترین نتیجه را از عمل بینی گوشتی خود ببینند.

 

سوالات متداول عمل بینی گوشتی

 

امیدواریم مطالب فوق برای شما همراهان عزیز ما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه نظر، پیشنهاد و سوال در این مورد می توانید از قسمت دیدگاه ها سایت پیام خود را ارسال بفرمایید.

63 Responses
 1. بعد از جراحی بینی گوشتی میشه باردار شد؟ اخه من شنیدم موقع بارداری که بدن ورم زیادی داره شکل بینی هم تغییر می کنه؟ درسته ؟

  1. بله ولی باید دو سال فاصله باشه.چون بینی در دوران بارداری ورم میکنه ولی بعد زایمان بر میگرده

  1. بله تکنیکهای متفاوت هست و مراقبتهای بعد عمل بینی گوشتی طولانیتر و پیچیده تر هست

 2. با سلام و خسته نباشید خدمت خانم دکتر

  شرمنده خانم دکتر من دخترم و ۱۵ سالمه و دقیقا دوسال

  پیش بلوغم تکمیل شد و تصمیم دارم اواخر ۱۶ سالگی

  بینیم رو طبیعی عمل کنم و بینی من استخوانیه ولی

  گوشتیه میخواستم ببینم هم از نظر سن مشکلی نداره و

  هم بینیمو عمل کنم خوب در میاد؟؟

  خیلی ممنونتون میشم جواب بدید🥺❤🌹

  1. هزینه عمل پس از جلسات مشاوره حضوری و مشخص شدن نوع عمل و … تعیین میشود . هزینه جراحی بینی به عوامل متعددی بستگی دارد

 3. بینی من گوشتی بود و 6 ماه پیش توی شهر خودمون جراحی کردم، اما اصلا از نتیجه کار راضی نیستم. میشه بفرمایید که چه مدت باید صبر کنم تا جراحی ترمیمی انجام بدم؟

 4. اگه مطمئن بودم که بینیم بر نمیگرده حتما عمل میکردم اما شنیدم جراحی بینی گوشتی خیلی ریسک برگشت داره.

   1. بستگی به مهارت پزشک دارد
    اگر فانتزی عمل شود و خیلی بینی کوچک شود امکان بروز این مشکل هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط