مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

مدلینگ صورت

به طور کلی به صورت هایی که دارای برجستگی های زیبا و متناسب با سایر اجزای صورت می باشند، صورت زاویه دار یا مدلینگ گفته می شود. این نوع چهره ها بیشتر در چهره افراد مشهور و بازیگران معروف مشاهده می شود.

مثلث طلایی صورت شامل چانه ، بینی و گونه ها می باشد. همچنین از عوامل اساسی پروفیل صورت می توان به شکل ، اندازه اسکلت و بافت نرم اشاره کرد.

تقارن در پیشانی ، بینی ، گونه ها و چانه موجب زیبایی در چهره فرد می شود. برای کمک به قرینه سازی و ایجاد تعادل در صورت عمل زاویه دار کردن فک و صورت انجام می شود.

جراحی زاویه دار کردن صورت، با هدف ایجاد تقارن میان اجزای صورت انجام می شود. بسته به نیاز فرد و متناسب با صورت فرد ، می توان یک روش تکی یا ترکیب چند روش را برای جراحی به کار گرفت.

مدلینگ صورت

زاویه سازی چانه و فک و صورت چگونه انجام می شود ؟

عمل جراحی زاویه دار کردن چانه با افزایش حجم مناطقی که چربی کمی دارند و یا با کاهش میزان چربی قسمت هایی که چربی بیش از اندازه دارند، انجام می شود. این عمل تغییرات چشمگیری را در ظاهر چهره افراد ایجاد خواهد کرد.

اغلب کاهش حجم با کم کردن مناطق استخوانی یا بافت برجسته انجام می شود ؛ در حالی که برای حجیم سازی از چربی سایر نواحی بدن خود فرد یا پروتز های مصنوعی سازگار با بدن استفاده خواهد شد.

تکنیک های موجود برای زاویه دار کردن و مدلینگ صورت

 • پروتز
 • تزریق ژل
 • بوتاکس
 • لیفت با نخ
 • تزریق چربی
بیشتر بخوانید
تزریق فیلر

 

آمادگی برای مدلینگ صورت

 1. انجام آزمایشات خون و معاینه و بررسی توسط پزشک
 2. تا 2 یا 3 هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکلی خودداری نمایید.
 3. از مصرف داروهای گیاهی و آسپرین و دارو های ضد التهابی خاص اجتناب کنید.
 4. خودداری از مصرف برخی دارو های خاص یا تنظیم دارو های در حال مصرف برای انجام عمل زیبایی چانه

هزینه‌های عمل زاویه‌ دار کردن فک و صورت چگونه است ؟

هزینه های پروتز فک و جراحی های زیبایی از اهمیت بالایی برخوردار است. هر کدام از این جراحی ها قیمت خاص خودش را دارد. ار آنجایی که جراحی پروتز فک و زاویه دار کردن صورت جزو عمل های زیبایی محسوب می شود، بیمه هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.

مدلینگ صورت

هزینه ها به فاکتور های زیر بستگی دارد :

 • هزینه پروتز
 • هزینه داروها
 • دستمزد جراح
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه بیمارستان یا مراکز جراحی
 • آزمایشاتی از قبیل خون ، رادیولوژی

تکنیک های موجود برای زاویه دار کردن و مدلینگ صورت

روش های مختلفی برای مدلینگ و زاویه سازی صورت وجود دارد که در ادامه به اختصار به توضیح هریک می پردازیم.

پروتز

برای مدلینگ و ایجاد تغییر فرم در صورت از پروتز های مخصوص همچون پروتز گونه و چانه استفاده می شود. هر یک از آن ها سایز و اندازه به خصوصی داشته و با توجه به صورت فرد انتخاب می شود.

بوتاکس

بوتاکس یکی دیگر از تکنیک های مدلینگ صورت بوده که با فلج کردن عضلات ناحیه مورد نظر به درمان و از بین خطوط اضافی پوست می پردازد و موجب طراوت و شادابی صورت خواهد شد.

در این روش ابتدا پزشک آناتومی صورت را از لحاظ برجستگی، شکل و اندازه فک بررسی می کند. برای انجام این روش، پزشک از بوتاکس برای کاهش اندازه ی عضلات بزرگ فک استفاده می کند. با تزریق ژل به این عضلات، ساختار بزرگ چانه، موقتا کوچک شده و باعث ایجاد خط فک ظریف تر و زنانه تر در صورت می شود.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از تزریق ژل

این روش نیاز به بیهوشی ندارد و دوره ی نقاهت ندارد.

بعد از انجام زاویه سازی با بوتاکس شما می توانید بلافاصله فعالیت های روزانه خود را انجام دهید.

ماندگاری این روش حداقل سه ماه است و بعد از آن باید برای حفظ ظاهر زیبا و زنانه مجددا به پزشک مراجعه و تزریق را تکرار کرد.

تزریق ژل

ژل ها نوعی پرکننده هستند که به اصلاح و رفع خطوط عمیق پوست کمک می کنند. همچنین افرادی که برای مدلینگ صورت خود از کارگذاری پروتز و انجام جراحی واهمه دارند یا توانایی پرداخت هزینه های پروتز را ندارند می توانند از این طریق نسبت به حجم دهی برخی نواحی صورت خود اقدام نمایند.

در این روش با استفاده از تزریق ژل یا فیلر گونه های فرو رفته را پر کرده و شکل و فرم زیبایی به صورت فرد داده می شود.

مدلینگ صورت

لیفت با نخ

با افزایش سن تولید پروتئین های صورت که شامل کلاژن و الاستین می شوند به تدریج کاهش یافته و سبب پژمردگی پوست خواهند شد. با افتادگی پوست صورت شادابی خود را از دست داده و به اعتماد به نفس فرد خدشه وارد می کند.

لیفت با نخ را می توان یکی از کاربردی ترین روش ها برای رفع عوارض ناشی از افزایش سن دانست. این روش کاملا غیرتهاجمی بوده و برش و بخیه ای در پی نخواهد داشت.

همچنین پس از لیفت با نخ نیاز به استراحت و گذراندن دوران نقاهت نیست. لازم به ذکر است نخ های مورد استفاده در این روش کاملا جذبی بوده و پس از درمان ردی از آن ها باقی نمی ماند.

برای ایجاد شکل V در صورت می توان از روش لیفت صورت با نخ استفاده کرد. در این روش، نخ به داخل گونه ها و چانه تزریق می شود و اثر سفت کنندگی و لیفت را به جای بگذارد. انجام این روش چانه ای نوک تیز و خوش فرم به همراه فکی کاملا برجسته در صورت ایجاد خواهد کرد.

تزریق چربی

از دست رفتن حجم برخی از نواحی صورت عارضه ایست که با افزایش سن با آن مواجه می شویم. این موضوع کمی نگران کننده به نظر می رسد و در روحیه افراد تاثیرگذار است.

بیشتر بخوانید
زاویه سازی فک

کاهش حجم صورت بیشتر در بخش میانی آن و نواحی زیر چشم ظاهر می شود. اما امروزه با تزریق چربی می توان نسبت به رفع این عارضه اقدام نمود. لازم به ذکر است چربی مورد استفاده در این روش برگرفته از بدن خود فرد بوده و به همین دلیل سازگار با بدن می باشد.

به همین دلیل احتمال بروز عوارض یا پس زدن آن وجود ندارد. توجه داشته باشید که نتایج تزریق چربی به صورت دائمی نیست و پس از مدتی جذب بدن می شوند.

برای اصلاح چانه کوچک و عقب بردن فک، از تزریق چربی استفاده می شود. فرم دهی صورت با تزریق چربی در بهبود ظاهر و ایجاد تعادل در چهره کمک می کند.

پزشک برای انجام زاویه سازی با چربی در جلسه، کیفیت پوست، حجم چربی و ساختار استخوانی صورت را بررسی می کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

آمادگی برای مدلینگ صورت

معمولا قبل از انجام هر عملی، باید نکاتی را رعایت کنید که به اندازه خود عمل مهم هستند. در ادامه به این موارد اشاره خواهد شد.

 • قبل از تزریق چربی، بهتر است استحمام کنید، تا پس از آن مشکلی نداشته باشید.
 • اگر قصد انجام مدلینگ صورت را دارید باید قبل از انجام آن موارد زیر را انجام دهید.
 • معاینه و بررسی به وسیله پزشک و همچنین انجام آزمایش خون
 • 2 تا 3 هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
 • داروهای گیاهی و یا آسپیرین و داروهای ضد التهابی مصرف نکنید.
 • قبل از انجام هر یک از تکنیک ها، صورت خود را تمیز و از هرگونه آرایش پاک کنید.
 • بعد از تزریق چربی نباید به مدت یک هفته در معرض نور خورشید قرار بگیرید.
 • بعد از انجام تکنیک های مدلینگ از رفتن به سولاریوم خودداری کنید.

رعایت این نکات می تواند نتیجه کار را بهتر کند.

برچسب ها:
دکتر نسرین راستا

دکتر نسرین راستا

دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی و سر و گردن
(جراحی پلاستیک بینی و صورت)
برخی از خدمات ارائه شده توسط دکتر نسرین راستا به شرح ذیل است:
عمل بینی
عمل بینی استخوانی
عمل بینی گوشتی
جراحی پلاستیک بینی
جراحی زیبایی بینی
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *