12 ژانویه

جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس

جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس

جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس یکی از روشهایی که امروزه برای تشخیص و درمان مشکلات سینوسی از آن استفاده می شود و عملی است برای درمان بیماری‌های بینی و سینوس بدون این که برشی روی صورت یا دهان ایجاد شود .

توسط آندوسکوپ مشکلات بینی از قبیل مشکلات مخاطی که با سایر روش ها قابل تشخیص نمی باشد، شناسایی می شود.

در بیشتر مواقع فرد قبل از جراحی آندوسکوپی سینوس کاملا بیهوش خواهد شد. جراحی آندوسکوپی بینی توسط میله ای نازک که دارای دوربین کوچک و یک لامپ در انتهای آن است انجام می شود. توسط این میله که به آن آندوسکوپ می گویند تصویری واضح و بزرگ از بافت سینوس ها تولید می شود.

پس از ورود آندوسکوپ ، مشکلاتی مانند گرفتگی های طبیعی ، پولیپ های بینی یا بافت جای زخم که موجب مسدود شدن سینوس ها شده اند به طور ایمن برداشته می شود.

لازم به ذکر است چنانچه تیغه میانی بینی صاف نباشد، با استفاده از ابزاری مخصوص تیغه میانی نیز صاف می شود و اندازه شاخک های بینی نیز کوچکتر خواهد شد.

در جراحی آندوسکوپی سینوس ها ، هیچ برشی به روی پوست ایجاد نخواهد شد و معمولا بیماران در همان روز جراحی مرخص می شوند.

جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس

اهداف جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس

هدف از انجام جراحی آندوسکوپی سینوس، برداشتن ترشحات انباشته در سینوس‌ها‌ و بهبود روند جریان هوا از طریق مجاری بینی است .

  • تقویت حس بویایی
  • خارج نمودن پولیپ یا تومور بینی
  • کاهش شدت عفونت‌ های سینوسی
  • بهبود علائم ناشی از بیماری سینوزیت
  • بهبود جریان هوا از طریق مجاری بینی

اقدامات قبل از جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس

  1. از مصرف داروهایی که در انعقاد خون اختلال ایجاد می کند، جدا خودداری شود. از جمله این دارو ها می توان آسپرین را نام برد.
  2. به مدت 6 ماه از مصرف دخانیات، مواد مخدر، سیگار و هر گونه مواد دودزا اجتناب کنید زیرا در روند بهبود جراحی تأثیر گذار است.
  3. باید قبل از انجام جراحی، تمامی اطلاعات و سوابق بیماری های قبلی و فعلی، دارو های مصرفی و حساسیت های خود را در اختیار جراح بگذارد .

هزینه جراحی آندوسکوپی سینوس

هزینه جراحی آندوسکوپی بینی و سینوس بر اساس وسعت و بزرگی ناحیه، تعداد سینوس های درگیر و هزینه های جانبی داروهای استفاده شده و کلینیک محاسبه می شود .

درباره نویسنده

پاسخ

تماس
مسیریابی